Juniorky U19 – BK Příbor – TJ Slavoj Bruntál

Sharing is caring!

Starší dorostenky pokračují i nadále v tragických výkonech. Po náznaku mírného zlepšení v předcházejících zápasech v Kolíně a Pardubicích následoval opět ostudný výkon před domácím publikem. Příčina je více než jasná, když za celé 2 týdny mezi zápasy je účast na trénincích více než slabá a ani jednou se nesejde základ, na kterém by se dalo stavět, je charakter hry při zápasech jasně daný. Přitom jsme hráli proti družstvu, jehož přednosti i slabiny dokonale známe, ale pokud se nejsme schopni na každý zápas dokonale připravit, budeme prohrávat i s kdejakou Horní Dolní. Na poslední trénink před zápasem přijdou 3 hráčky, na zápas za 2 dny 12. A tak odpověď na otázku, koho má trenér postavit a co hrát (když není nic natrénováno) je opravdu loterií. Pokud juniorky nezlepší svoji tréninkovou kázeň, není asi nutné, aby měly trenéra, ale postačí, když jim nějaký vedoucí jejich zájmového kroužku – ne sportovního týmu, bude chodit odemykat a zamykat tělocvičnu.

Náš sobotní soupeř družstvo Bruntálu je družstvo 2 hráček – rozehrávačky Jedličkové (průměr přes 30 nastřílených bodů za zápas) a podkošové hráčky Barnetové. Cílem bylo eliminovat herní činnosti těchto 2 hráček a soupeře přehrát vyšší kvalitou širšího kádru. Až naše hráčky Štupáková a Faranová pochopily, jak mají Jedličkovou bránit (do té doby nastřílela za první čtvrtinu z 11 bodů soupeře 10), podařilo se ji docela pokrýt. Větší problémy však dělala Barnetová, která naprosto bez problému sbírala odražené míč pod oběma koši a na několikátý pokus vždy snadno skórovala. Takže bezkoncepční hra našich hráček s mizernou střeleckou úspěšností a slabým nasazením nabídla soupeři snadnou cestu k vítězství. Pokud chce trenér nechat zahrát si i hráčky z lavičky vypadá situace asi tak, že ze stavu 24:18 v 19. minutě obratem propadneme do stavu 26:38 ve 23. minutě (2:20 za necelé 4 minuty). A nepodaří-li se nastartovat k okamžité změně (stav v 36. minutě 42:53), nepomůže ani vyšší nasazení v závěru. A když třeba i jedna z našich klíčových hráček Broskevičová nepromění v předposlední minutě  za stavu 54:59 čtyři trestné hody za sebou, není možné při chaotickém způsobu hry, který předvádíme, průběh zápasu zvrátit.

27.10.  LIGA U19   BK PŘÍBOR – TJ SLAVOJ BRUNTÁL  56:61 (10:11, 16:20, 10:15, 20:15)

fauly 23/22, pro 5 faulů nedohrály Sorková – Příbor, Svobodová – Bruntál, TH 26/14-29/15, trojky 0/0

Příbor: Faranová 6, Broskevičová 4, Ryndová, Pařilová Jana 2, Večeřová 18, Pařilová Michaela, Sorková 16, Pekarčíková Markéta 6, Štupáková 4, Pekarčíková Kateřina

Bruntál: Jedličková 20, Barnetová 14, Danciová 9

PŘÍŠTÍ ZÁPASY JUNIOREK U19:

čtvrtek 8.11. v 18,00              BKP „B“ – BK FRÝDEK-MÍSTEK (oblastní soutěž žen)  hala MGP

sobota 10.11. v 11,00             BKP – BK VELKÉ MEZIŘÍČÍ (liga U19)                          hala MGP