Nejmladší minižáci si zahrají o konečné třetí místo

Sharing is caring!

Poslední čtyři utkání základní části Oblastního přeboru odehráli nejmladší basketbalisté BK Příbor na palubovkách soupeřů velmi úspěšně. Jak v Karviné, tak na hřišti Snakes Ostrava C dokázali dvakrát zvítězit a vybojovat tak  druhou příčku ve své skupině. Díky ní si zahrají o konečnou třetí příčku s týmem Snakes Ostrava B, jenž skončil druhý ve skupině B.

„Do Karviné jsme zajížděli s vědomím, že nás čeká těžký soupeř, který má ve svém středu i hráče ročníku 2004. K zápasům s námi neodjeli Lukáš Michna, Viktor Ivánek ani Matěj Kuliha, a tak byla první naše formace složena z mladších hráčů. Ti ale své herní úseky zvládli bravurně a dvěma remízovými čtvrtinami položili základ pro konečný úspěch. Třetí osmiminutovka patřila především Honzovi Bordovskému, který si dokázal v obraně poradit s daleko nejvyšším hráčem soupeře,“ chválil trenér Robert Bukovjan.

Do druhé a čtvrté čtvrtiny nastoupili Vojtěch Kubečka a Štěpán Maléř, kteří tým dovedli k vítězství. „V průběhu závěrečného dějství jsme dvakrát vedli už o devět bodů. Hráči Karviné se však dokázali přiblížit pouze na rozdíl šesti bodů. Koncovku jsme si pohlídali a šestibodový byl rozdíl ve skóre i po závěrečném hvizdu rozhodčích,“ popsal Robert Bukovjan.

Vstup do druhého utkání se Příboru vůbec nepovedl. Karvinští na mladší pětici vyrukoval s nejlepšími hráči a dokázali je přehrávat.  A tak výsledek opět stál na výkonu zkušenějších příborských hráčů. „První čtvrtinu jsme prohráli o dvanáct bodů, třetí o deset. Výkon v závěrečných osmi minutách byl ale velkým oživením pro naši lavičku. Dovolili jsme soupeři dát jen dva body, zatímco my jich dali dvacet. Karvinským hráčům nepomohlo ani faulování našich hráčů, protože ti z čáry trestného hodu vždy alespoň jednu šestku proměnili. Nepomohlo ani porušení pravidla o „povinném střídání“, které se soupeř v prvním zápase snažil dodržovat. Odvezli jsme si z Karviné cenné čtyři body a začali pomalu věřit v druhou příčku ve skupině A oblastního přeboru nejmladších minižáků,“ líčil trenér Robert Bukovjan.

 

TJ Sokol Karviná – TOROLA Basket Team Příbor 39:45 (12:12, 8:13, 6:6, 13:14)

Body: Kött Jakub 12, Maléř Štěpán 11 (4/1), Kubečka Vojtěch 8 (2/2), Bordovský Jan 4, Gabzdyl Vít 4 (1/0), Lyčka Michael 2, Pustějovský Vojtěch 2, Wavra Filip 2, Hanzlík Jan (2/0), Straka David (2/0). TH: 11:3 (27,3%).

 

TJ Sokol Karviná – TOROLA Basket Team Příbor 32:36 (14:2, 6:14, 10:0, 2:20)

Střelci: Kubečka Vojtěch 25 (14:9), Maléř Štěpán 4 (2/0), Bordovský Jan 2, Maslaňak Jakub 2, Pustějovský Vojtěch 2, Gabzdyl Vít 1 (2/1), Hanzlík Jan (2/0), Wavra Filip (2/0). TH: 22:10 (45,5%).

 

Základní část Oblastního přeboru zakončili nejmladší basketbalisté BK Příbor dohrávkou neodehraného podzimního zápasu na palubovce Snakes Ostrava C. Přestože už bylo jasné, že o druhou příčku v tabulce tým Roberta Bukovjana nepřijde, odcestoval do Ostravy k prvnímu utkání posílen o zkušenější hráče Lukáše Michnu, Vojtu Kubečku a Štěpána Maléře.

„První čtvrtinu zápasu ale odehráli mladší hráči a nutno říct, že vůbec ne špatně. Výsledek 8:10 v náš prospěch byl velice lichotivý. Pak už do hry zasáhly naše opory a na hřišti tak zůstal už jen jeden tým. Ve zbytku utkání jsme soupeři dovolili dát pouze 7 bodů a my si v Ostravě otevřeli střelnici. Skórovalo nám dvanáct z patnácti hráčů,“ popisoval trenér Robert Bukovjan.

Do druhého zápasu už tým U11 nastoupil bez posil, které odcestovaly do Nového Jičína hrát proti tamnímu týmu v kategorii U13. „Naši mladí bojovníci se do soupeře pustili naplno hned od úvodního rozskoku a v páté minutě jsme vedli 7:2. Tím náš nápor neskončil a na přestávku jsme tak díky tomu odcházeli se slibným desetibodovým náskokem,“ popisoval trenér Robert Bukovjan.

Po přestávce soupeř přidal a náskok o pět bodů umazal. „Nástup do závěrečné čtvrtiny byl ovšem z naší strany úžasný. Šesti body v řadě jsme vytvořili největší náskok v zápase, který nám pomohl udržet vítězství v dramatické koncovce,“ líčil trenér Robert Bukovjan, který své svěřence velmi chválil i za vynikající trestné hody.  „Za úspěšnost 64 procent by se nemuseli stydět kadeti či junioři v extralize. V kategorii U11 je takový výkon nevídaný. Kluky musím moc pochválit, protože bojovali a nechali na hřišti maximum,“ dodal kouč.

 

BK Snakes Ostrava C – TOROLA Basket Team Příbor 15:71 (8:10, 0:24, 2:11, 7:26)

Body: Kubečka Vojtěch 22 (2/2), Gabzdyl Vít 10, Michna Lukáš 10 (1/0), Maléř Štěpán 8, Kött Jakub 6 (2:0), Bordovský Jan 3 (4/3), Domitra David 2, Hanzlík Jan 2, Kuliha Matěj 2, Pustějovský Vojtěch 2, Straka David 2, Wavra Filip 2. TH: 9:5 (55,6%).

BK Snakes Ostrava C – TOROLA Basket Team Příbor 31:35 (4:7, 9:16, 7:2, 11:10)

Body:  Bordovský Jan 8 (2/2), Gabzdyl Vít 8, Domitra David 5 (2/1), Kött Jakub 5 (4/3), Pustějovský Vojtěch 4, Wavra Filip 3 (4/3), Straka David 2, Hanzlík Jan (2/0). TH: 14:9 (64,3%)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *