NH Flames Ostrava si výhry pohlídala

Sharing is caring!

Nejmladší basketbalisté Příbora nastoupili v 8. kole Oblastního přeboru v hale Tatran proti domácímu NH Ostrava. Se soupeřem, kterého v první polovině soutěže dokázali doma dvakrát porazit, tentokrát v obou utkáních prohráli 39:46 a 41:51. Nicméně o výhře tentokrát nerozhodoval jen výkon samotných basketbalistů obou celků.

„V první řadě bych chtěl poblahopřát klukům s Ostravy i jejich trenérům ke dvěma vítězstvím. Nicméně soupeř se představil oproti podzimnímu zápasu v Příboře v dost pozměněné sestavě. Zaznamenali jsme hned čtyři nová jména, z toho tři lze nazývat opravdovými oporami. Zkrátka soupeř byl na nás lépe připravený jak po stránce hráčské, tak po stránce taktické, i když v této věkové kategorii bych si zdvojování, případné ztrojování hráče s míčem dokázal odpustit a o odstupování hráče na slabé straně ani nemluvě. Prostě zde byla potlačována všemi propagována, zmiňována a do nebes vyzdvihována hra jeden na jednoho. Hlavní je vyhrát,“ podivoval se trenér Torola Basket Teamu Příbor Robert Bukovjan.

Ten se pozastavil i nad výkonem rozhodčí. „No, a kdyby to všechno nechtělo vycházet, tak tady máme ještě slečnu rozhodčí, která nám umí pomoct. Nemůžu říct, že by dělala chyby jen na jednu stranu, ale po chybách v náš neprospěch soupeř téměř vždy skóroval, ale naopak to nefungovalo. V žádném případě neschvaluji a schvalovat nikdy nebudu vulgární výrazy hráčů, ale k tomu, co vypustil z úst jeden z našich hráčů, ho přímo dovedla právě tato slečna, která svými rozporuplnými rozhodnutími kluky dokonale rozhodila. Jsou to možná maličkosti, ale pokud jde hráč sám na koš a jeho soupeř ho zezadu zatáhne za rameno tak se podle mého názoru jedná jednoznačně o úmyslný faul. Hráče už nemá kdo ani co zastavit ve skórování, jedině tato záchranná brzda. V tomto případě to byl ale úplně obyčejný faul a „vyhazujete z boku“. Co donutí příště bránit obránce v takovéto situaci jinak? Nic. A takových perliček bylo v obou utkáních daleko víc,“ popisoval trenér.

Zároveň ale upozornil i na to, že ani nepřízeň okolí by basketbalisty neměla rozhodit. „Budu vždy svým hráčům vysvětlovat a říkat, že z 99 procent prohrávají zápasy sami. Pokud se vyvarují ztrátám, doskočí každý míč, promění každou šanci a ubrání svého hráče, může jim pak být úplně jedno, kdo a co píská či nepíská. Musíme se z těchto porážek poučit, pokračovat dál v tréninkovém úsilí a ono to příště třeba vyjde,“ upozornil trenér Robert Bukovjan.

V 9. kole hostí Torola Basket Team Příbor na domácí palubovce tělocvičny ZŠ Npor. Loma v sobotu 5. března další ostravský tým BK NH Porg.

 

Oblastní přebor nejmladších minižáků U11, 8. kolo

BK NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 46:39 (14:7, 20:5, 2:12, 10:15)

Body: Lukáš Michna 10 (4/2), Vojtěch Pustějovský 8, Štěpán Maléř 7 (2/1), Viktor Ivánek (4/1) aVojtěch Kubečka 5 (2/1), Vít Gabzdyl a Matěj Kuliha 2 (6/2). TH: 18:7 (38,9%).

 

BK NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 51:41 (22:6, 6:23, 16:8, 7:4)

Body: Vojtěch Kubečka 15 (4/1), Lukáš Michna 8, Viktor Ivánek 6 (1/0), Štěpán Maléř 4, David Domitra, Jan Hanzlík, Matěj Kuliha a Michael Lyčka 2.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *