Děvčata U13 si přivezla ze Slovenska první výhru v sezóně

Proti soupeři, který v prvním kole vyhrál oba zápasy proti Basketu Ostrava, nastoupily v sobotu ve slovenské Žilině basketbalistky BK Příbor U13. A možná nečekaně si z žilinské palubovky svěřenkyně Miroslava Sýkory odvezly premiérové vítězství v sezóně.

„V prvním utkání jsme s domácím družstvem drželi krok, po první čtvrtině jsme dokonce vedli o sedm bodů,“ popisoval příborský kouč. V dalším průběhu se ale hra vyrovnala a domácí družstvo nakonec zaslouženě zvítězilo těsným čtyřbodovým rozdílem. „Škoda, že jsme neproměňovali střelbu z pod koše a z dvojtaktu. Taky jsme udělali až příliš mnoho ztrát po špatných přihrávkách,“ popisoval Miroslav Sýkora.

Ve druhém utkání se příborská děvčata vyburcovala k heroickému výkonu. „Domácí družstvo ve druhé čtvrtině holky doslova deklasovala 24:4. V poločase jsme tak vedli o slušných 18 bodů,“ líčil trenér příborských děvčat.

Ve 2. polovině utkání se domácí družstvo snažilo výsledek otočit, leč marně. „Vycházeli jsme z dobré obrany a konečně se holkám dařilo proměňovat body z pod koše a dovedlo toto utkání k zaslouženému vítězství rozdílem 7 bodů,“ přiblížil Miroslav Sýkora. „Všechny hráčky musím pochválit za vynikající výkony v obou utkáních a skvělou týmovou hru,“ dodal trenér. Střelecky se v obou zápasech blýskly Leontina Barvíková (31 bodů) a Iva Rašková (35 bodů).

Ve 3. kole se konečně hráčky BK Příbor U13 představí na domácí palubovce. V sobotu 10. října přivítají v tělocvičně Masarykova gymnázia od 8.30 a 10 hodin družstvo SBŠ Ostrava.

BKM Žilina – BK Příbor 48:44 (8:15, 25:26, 40:34, 48:44)

Body: Rašková Iva 14, Mrázková Monika 10, Barvíková Leontina 9, Hofmanová Michaela 6, Šmídová Klára a Schindlerová Nikol 2, Špačková Tereza,  Tomaškovičová Hana, Netušilová Jana, Jurečková Adéla, Pařilová Lucie a Činčalová Barbora 0. Fauly: 14/17. 5 osobních chyb: 0/1. TH: 4/2 (50,0%) – 4/2 (50,0%).

BKM Žilina – BK Příbor 56:63 (19:17, 23:41, 44:49, 56:63)

Body: Barvíková Leontina 22, Rašková Iva 21, Mrázková Monika 9, Pařilová Lucie 3, Šmídová Klára, Hofmanová Michaela, Činčalová Barbora a Špačková Tereza 2, Tomaškovičová Hana, Netušilová Jana, Schindlerová Nikol a Jurečková Adéla 0. Fauly: 13/19. 5 osobních chyb: 0/1. TH: 4/2 (50,0%) – 6/3 (50,0%).