Děvčata U13 vyhrála turnaj ve Wisle

Sharing is caring!

Basketbalistky BK Příbor kategorie U13 si zpestřily závěr sezóny výletem na turnaj do polské Wisly. V obou utkáních vysoko zvítězily a mohly se tak radovat z úspěšného zakončení basketbalového ročníku.

„Turnaj byl směřován především k zakončení sezóny tak, aby děvčata si všechna,“ řekl trenér Miroslav Sýkora, jehož svěřenkyně v prvním zápase porazily tým Ganz z Wisly 46:8, ve druhém vysoko přehrály i celek Basketmania Wisla 75:14.

Na závěr turnaje se pak hráčky z Příbora utkaly v přátelském utkání s místním družstvem děvčat kategorie U15/16 a prohrály 45:101. „Byl to zajímavý zápas, děvčata se snažila a přes porážku podala velmi dobrý výkon. Hrálo se těsně po odehraném turnaji na čtyřikrát deset minut a v závěru už byla patrná únava. První čtvrtinu ale děvčata zvládla výtečně a prohrála jen těsně 17:22,“ popisoval Miroslav Sýkora. „Musím poděkovat Honzovi Wavrovi za zprostředkování turnaje, který byl velmi dobře organizovaný. Děvčata měla i kulturní zážitek – povozila se na kolotočích – takže si sobotu velmi užila,“ uvedl trenér Miroslav Sýkora.

 

Výsledky: BK Příbor – Ganz z Wisla 46:8,  Ganz z Wisly – Basketmania Wisla 75:14, Basketmania Wisla – BK Příbor 4:70.

Pořadí: 1. BK Příbor, 2. Ganz z Wisly, 3. Basketmania Wisla.

Nejlepší hráčka turnaje: Michaela Hofmanová (BK Příbor).

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *