U11 mix skončil v Brně na Národním finále pátý

Sharing is caring!

Pátou příčku vybojovali o víkendu v Brně na Národním finále U11 mix smíšený tým BK Příbor. V základní skupině si výhrou nad SŠB Pardubice 95:17 a porážkou s Kyjovem 42:62 zajistili postup do čtvrtfinále. V něm bohužel podlehli těsně Nové Pace 62:70 a po výhře nad Českými Budějovicemi 73:31 hráli o konečné páté místo s týmem z Brna-Podolí.

Brněnský tým toužil v domácím prostředí zvítězit, nicméně basketbalistky a basketbalisté ze severu Moravy jim vítěznou radost nedpořáli. Ale byly to pořádné drama, které poslal vteřinu před koncem základní částí odvážným průnikem a přesnou střelou do prodloužení Lukáš Michna. Ani v prodloužení se žádný s týmů nedokázal bodově odpoutat. Rozhodla tak jedna minela hostujícího hráče při zahrávání trestného hodu. Příborský tým možnost zahrávat trestné hody v prodloužení neměl, a tak si musel vystačit s výtečnou střelbou v poli a důraznou obranou v posledních vteřinách. Výhru 65:64 prožívala v brněnské hale Morenda s hráči i hlasitá skupina rodičů, kterým jejich děti připravily ojedinělý zážitek.

Do All Stars týmu byl zvolen zcela poprávu Lukáš Michna, jenž byl společně s Vojtěchem Kubečkou a Štěpánem Maléřem velkým tahounem týmu. Gratulace nicméně patří celému týmu, který se Národního finále zúčastnil: Pavla Debefová, Tereza Hladíková, Kateřina Chromečková, Eliška Kubalová, Eva Pařenicová, Hana Tomaškovičová, Jan Bordovský, Vít Gabzdyl, Jan Hanzlík, Vojtěch Kubečka, Matěj Kuliha, Jakub Kött, Štěpán Maléř, Lukáš Michna, Vojtěch Pustějovský a Filip Wavra. Trenéři: Robert Bukovjan, Libor Piškytl, Pavla Zlevorová a Michaela Drtilová.

 

KONEČNÉ POŘADÍ

1. místo: JBC Brno

2. místo: BA Sparta Praha

3. místo: Jiskra Kyjov

4. místo: Sokol Nová Paka

5. místo: TOROLA Basket Team Příbor

6. místo: SK Renocar Podolí

7. místo: Tigers Basketball České Budějovice

8. místo: SKB Rokycany

9. místo: Basket Poděbrady

10. místo: Sokol Pražský

11. místo: BA 2006´ Roudnice nad Labem

12. místo: SŠB Pardubice

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *