Žačky U15: Dvě prohry v domácím prostředí

Sharing is caring!

Dvě domácí utkání odehrály v minulém týdnu v Oblastním přeboru severní a střední Moravy děvčata týmu BK Příbor U15. Ani v jednom bohužel nedokázaly zvítězit. Nejprve podlehly Zlínu 24:42 a následně i Olomouci 37:54.

„V předehrávaném utkání jsme chtěli se soupeřkami ze Zlína navázat na výkon v minulém kole, kdy jsme porazili Krnov. Od úvodní minuty se hrálo vyrovnaně, dominovaly obrany na obou stranách a výsledkem bylo těsné poločasové vedení hostujícího týmu 15:13,“ popisoval trenér týmu děvčat U15 Petr Hejtmánek.

Ve třetí čtvrtině se příborská obrana bohužel dopustila řady chyb. „A to naše soupeřky trestaly.  V útoku jsme byli bezradní a vstřelili pouhé dva koše. Tím se zlínská děvčata dostala do pohodlného vedení, které si v poslední čtvrtině pohlídala,“ uvedl trenér Petr Hejtmánek.

BK Příbor – Gemini Zlín 24:42 (6:12,7:3,4:18,7:9)

Body: Vendula Reichertová 8, Klára Čípová 6, Terezie Sobková 4, Klára Reichertová a Stela Kostelníková 2, Michaela Tončíková a Gabriela Rubinová 1, Denisa Hejtmánková, Lucie Rojíčková a Martina Linartová 0.

 

V sobotu příborské basketbalistky přivítaly ve sportovní hale Masarykova gymnázia družstvo OSK Olomouc B, které mělo být při pohledu na tabulku Oblastního přeboru poněkud snazším protivníkem, než Zlín. Ani tentokrát jsme se ale vítězství nedočkali. „Se soupeřem, který měl pod košem výškovou převahu, držela naše děvčata krok tři čtvrtiny. V té poslední jsme bohužel vzrůstající tlak soupeřek nevydrželi a výsledkem byla porážka o 17 bodů. Děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu hrát tak jak jsme si před utkáním řekli. Bohužel to na výhru nestačilo,“ přiblížil trenér BK Příbor U15 Petr Hejtmánek.

BK Příbor – OSK Olomouc B 37:54 (9:14,10:9,12:13,6:18)

Body: Klára Reichertová 10, Vendula Reichertová 8, Stela Kostelníková 7, Gabriela Rubinová 6, Denisa Hejtmánková, Lucie Rojíčková a Michaela Tončíková 2, Terezie Sobková, Martina Linartová 0.

V 5. kole Oblastního přeboru střední a severní Moravy budou hrát basketbalistky BK Příbor U15 opět doma. V sobotu 13. února přivítají v hale gymnázia od 12 hodin šestou Sigmu Hranice.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *