Žačky U15 v doma vyhrály pouze jednou

Sharing is caring!

Poslední dvě utkání Oblastního přeboru v domácím prostředí sehrála děvčata BK Příbor U15 proti hráčkám z Krnova a Bruntálu. Šlo o soupeře z opačných pólů tabulky, Krnov je zatím poslední a Bruntálu patří druhé místo. A tomu odpovídaly i výsledky. Zatímco Krnov dokázaly hráčky Příbora porazit vysoko 76:22, o den později Bruntálu podlehly 63:68.

„V sobotním utkání hrály děvčata od úvodní minuty s velkým nasazením, dařily se jim útočné kombinace a v obraně soupeřkám moc nedovolila. Po první čtvrtině pohodlně vedla 22:5 a ve stejném duchu pokračovala i v dalším průběhu zápasu. Družstvo zaslouží pochvalu jako celek, z jednotlivců pak Venda Reichertová, která nastřílela 34 bodů,“ popsal trenér týmu Petr Hejtmánek.

V neděli čekal na domácí děvčata podstatně kvalitnější soupeř z Bruntálu. „Přesto se hráčky nezalekly a celý první poločas si udržovaly vedení. Ve třetí čtvrtině soupeřky zvýšily tlak a získaly šestibodový náskok. V průběhu poslední čtvrtiny jsme si vzali vedení zpět a dvě minuty před koncem jsme vedli o tři body. Pak ale přišel náš nepochopitelný výpadek a soupeřky osmi body v řadě zvrátily utkání na svou stranu. Je to obrovská škoda, protože vítězství s kvalitním soupeřem bylo na dosah,“ smutnil trenér Hejtmánek.

Další utkání sehraje družstvo BK Příbor U15 za čtrnáct dní ve Zlíně a v Olomouci.

 

BK Příbor – Lokomotiva Krnov 76:22 (22:5,12:7,18:5,24:5)

Body: Vendula Reichertová 34, Terezie Sobková 12, Klára Reichertová 10, Klára Čípová 6, Lucie Rojíčková a Stela Kostelníková 5, Magdalena Bobková 2 a Gabriela Rubinová 2, Michaela Tončíková a Martina Linartová 0.

 

BK Příbor – SK Bruntál 63:68 (20:15,15:15,15:26,13:12)

Body: Vendula Reichertová 17, Klára Čípová 12, Terezie Sobková 10, Klára Reichertová 7, Gabriela Rubinová 5, Stela Kostelníková a Michaela Tončíková 4, Magdalena Bobková 2, Lucie Rojíčková 2, Martina Linartová 0.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *