Michaela Drtilvá v přípravném zápase proti polské Wisle.

Ani v Šumperku to nevyšlo. Ženy prohrály i druhé utkání

Foto Pavel Kudělka

Rčení první vyhrání, z kapsy vyhání pro příborské ženy v této sezóně rozhodně platit nebude. Nezvítězily totiž v prvním zápase sezóny v sobotu v Prostějově, ani ve druhém kole v Šumperku.

Loni ještě prvoligový tým, jehož dres obléká odchovankyně příborského basketbalu a jeho dlouholetá hráčka Michaela Dlouhá, byl lepší od úvodního rozskoku. A ačkoliv se příborské basketbalistky postupem času zlepšovaly, hrozivé manko z první čtvrtiny dál narůstalo. „První čtvrtinu jsme naprosto zaspaly a prohrály jsme ji 6:23,“ kroutila hlavou znovu nejlepší střelkyně BK Příbor Michaela Drtilová.

Druhou část domácí vyhráli o pouhé čtyři body 19:15, třetí skončila remízou 14:14. „Od druhého poločasu jsme přitlačily v obraně a zbytek utkání jsme hrály už vyrovnané utkání. Náskok, který si Šumperk v první části vypracoval, jsme ale nedokázali ani snížit,“ popisovala hrající trenérka Michaela Drtilová.

Další dvě kola čekají na příborské hráčky za čtrnáct dní opět venku. V sobotu 17. října se představí v Poděbradech a o den později v Nymburce. „Máme na čem pracovat. Musíme na tréninku zapracovat na obraně a obranném doskoku a začít konečně hrát, takhle to dal nejde,“ nastínila náplň tréninků Michaela Drtilová.

TJ Šumperk – BK Příbor 70:47 (23:6, 42:21, 56:35)

Body: Drtilová 15, Uhrová 7, Kleinová a Štupaková 6, Monsportová 4, Bartosová 3, Špurková, Papaková a Vyvlečková 2. TH: 25/14. Fauly: 14. Trojky: 1.