Oslabené juniorky na Jičín nestačily

Jen v osmi nastoupily v utkání 4. ligového kola juniorky Basketbalového klubu Příbor. Ani ty ale nebyly všechny v pořádku. „Dvě hráčky nejsou úplně v pořádku. Schopné nastoupit bylo jen sedm holek,“ popisovala trenérka Michaela Drtilová po porážce 57:79.

Přesto hostující hráčky vstoupily do utkání odhodlaně a ve 4. minutě jsme vedly 8:2. „Pak ale domácí zabraly a první čtvrtinu vyhrály 18:11,“ uvedla Michaela Drtilová. Druhou čtvrtinu děvčata z Příbora vyhrály. „Dokázaly jsme získávat míče v obraně a rychlými protiútoky dávat snadné koše,“ komentovala trenérka příborského týmu.

Bohužel ve třetí části utkání oslabený tým přišel o další hráčky a bylo po nadějích. Klíčové hráčky Maléřová a Königová, přes důrazné opakovaní, aby se vyvarovaly zbytečných faulů, už ve druhé minutě třetí čtvrtiny nasbíraly pátý faul a dohrály. Naprosto zbytečně a oslabily tým a zbytek utkání jsme musely dohrávat v pěti lidech,“ zlobila se trenérka Michala Drtilová.

„Holky to psychicky zlomilo a čtvrtinu jsme prohrály jednoznačně 14:28,“ dodala trenérka. I přes velkou snahu už pětice zbývajících hráček nedokázaly v poslední části utkání náskok vymazat. „Holky přes velkou únavu bojovaly statečně, leč marně,“ přiblížila Michaela Drtilová.

Další utkání hrají příborské juniorky v neděli dopoledne v Hradci Králové.

BSK CTJ Jičín – BK Příbor 79:57 (18:11, 35:31, 63:45)

Body: Busková 26, D. Drabíková 20, Königová 5, Chromečková 4, Ručková 2, N. Drabiková, Hyplová a Maléřová 0. Trojky: 1. Fauly: 21, TH: 22:16.