Další skvělá zpráva. Kluci U15 budou hrát ligu!

Sharing is caring!

Příborští basketbalisté kategorie U14 zvládli obě kola kvalifikace a v sezóně 2017/2018 si zahrají o žákovskou ligu U15!

Z prvního kola postoupili kluci ze třetího místa a ve druhém se v přímém souboji doma a venku utkali o jedno místo s týmem Královští Sokoli z Hradce Králové. První souboj se hrál v úterý 13. června v hale Masarykova gymnázia v Příboře ale nedopadl dobře. Porážka o jeden bod 54:55 byla varováním.

BK Příbor – Královští Sokoli  54:55 (15:12, 14:13, 7:18, 18:12)

„Nástup do utkání se nám podařil a vedli jsme v 7. minutě až o šest bodů. Pak jsme ale začali propadat v obraně a soupeř nás ve zbytku úvodní čtvrtiny a ve druhé čtvrtině přehrál. Do druhé půle jsme tak šli s osmibodovým mankem (22:30). Ve třetí části jsme dokázali umazat rozdíl ve skóre umazat o jediný bod, nicméně poslední čtvrtina patřila nám. Dokázali soupeře přimět k chybám a v 8. minutě jsme srovnali na 52:52. Koncovka ale vyšla lépe hostům, kteří si k odvetnému utkání odvezli vítězství o jediný bod 55:54,“ popisoval trenér BK Příbor Miroslav Slovák.

Královští Sokoli – BK Příbor  48:62  (12:16, 12:18, 13:15, 11:13)

Odvetné utkání v Hradci Králové se hrálo hned následující den ve středu 14. června. Příborští basketbalisté opět začali náporem a výsledkem toho bylo vítězství o čtyři body v první části. „Naštěstí se neopakoval náš tradiční výpadek ve druhém hracím období, které jsme tentokrát ovládli 18:12.  Ve třetí části jsme pokračovali v dobrém výkonu a ve 4. minutě svítil na ukazateli stav 49:29 v náš prospěch. V poslední části jsme si už vítězství a postup mezi republikovou elitu v kategorii U15 nenechali vzít,“ radoval se kouč.

Do obou kol kvalifikace se zapojilo a bodovalo jedenáct kmenových hráčů BK a tři kvalitní posily z ostravských Snakesů. „Všichni přispěli k postupu kvalitním výkonem. Jelikož třináct ze čtrnácti hráčů bude v příští sezóně patřit ještě věkově do kategorie U14 čeká je velmi náročná sezóna, ve které budou hrát celostátní ligu U14 tak i U15. Nyní je proto čeká zasloužený odpočinek po náročné a dlouhé sezóně a v srpnu opět do práce. Čeká nás tvrdá dřina, abychom v obou soutěžích obstáli se ctí,“ řekl Miroslav Slovák.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *