Hráčky U14 se doma loučily porážkami

Sharing is caring!

Závěrečné dva utkání sezóny na domácí palubovce odehrály v sobotu 25. beřzba a v neděli 26. března děvčata U14 proti Startu Havířov a SBŠ Ostrava B. Obě utkání bohužel prohrála, obzvláště proti Havířovu ale neměly k výhře daleko.  

BK Příbor – TJ Start Havířov 43:52 (10:14, 16:23, 33:33)

V sobotním proti TJ Start Havířov držela příborská děvčata se soupeřem krok v celém průběhu utkání. Ještě čtyři minuty před koncem utkání vedla 41:37, koncovku ale domácí tým nezvládl. „Škoda té koncovky. Po zbytečných ztrátách hráčky chybovaly a soupeř nás trestal proměněnými úspěšnými koši, které vedly k porážce o devět bodů. Děvčata se snažila podat co nejlepší výkon, v závěru ale ztratila koncentraci především v útoku. Obranná činnost byla v pořádku,“ řekl trenér Miroslav Sýkora.

Body: Iva Rašková 19, Michaela Hofmanová 8, Nikol Wavrová a Leontina Barvíková 6, Markéta Zajícová 4, Jana Netušilová, Eliška Pěnčíková, Adéla Jurečková, Barbora Činčalová a Klára Šmídová 0. Fauly: 11/10. TH: 14/7 (50,0%)-12/4 (33,3%).

BK Příbor – SBŠ Ostrava B 38:58 (7:12, 16:30, 24:42)

Domácí loučení s letošní sezónou obstaralo utkání proti týmu SBŠ Ostrava B. Na rozdíl od utkání s Havířovem dokázala příborská děvčata držet s protivníkem krok pouze prvních deset minut. „Pak nám soupeřky odskočily. Ve 3. čtvrtině dokonce až na rozdíl dvaceti bodů a o zápasu bylo rozhodnuto,“ vykládal trenér Miroslav Sýkora.

Hráčky BK Příbor znovu selhaly v obranný činnostech. „A i když se postupně zlepšovala a začala hrát lépe i po taktické stránce, nestačilo to. Za druhý poločas musím pochválit Markétu Zajícovou za bojovnost a hlavně za zlepšený obranný doskok i proměňování šancí z pod koše i ze střední vzdálenosti. Ostatní děvčata se sice snažila bojovat, škoda že se Iva Rašková neprosadila střelecky tak, jako v sobotním utkání (19 b.) proti Havířovu. Naše výkony jsou prostě jako na houpačce, jednou nahoře, podruhé dole.,“ říkal trenér.

Body: Markéta Zajícová 13, Iva Rašková 7, Nikol Wavrová 5 (1 trojka), Michaela Hofmanová a Leontina Barvíková 4, Jana Netušilová a Eliška Pěnčíková 2, Adéla Jurečková, Barbora Činčalová a Klára Šmídová 0. Fauly: 9/13, Trojky: 1/0. TH: 11/3 (27,3%)-7/4 (57,1%).

V posledním kole zajíždí tým BK Příbor U14 do Tišnova, kde se v neděli 9. dubna ve 12 hodin střetne s týmem SKB Tišnov. Odjezd je naplánován v 9. hodin od Sokolovny.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *