Kadetky zvládly sezónu skvěle. Porazily lídra a skončily třetí

Sharing is caring!

Nečekané komplikace potkaly v nedávno skončené sezóně basketbalové kadetky BK Příbor. V rozehrané sezóně se musely vypořádat s odchodem trenéra Petra Hejtmánka, kterému zdravotní potíže nedovolily trénovat tým po celou sezónu. Na výkonech ani výsledcích se nepříjemné komplikace výrazněji neprojevily také proto, že družstvo převzala v prosinci loňského roku neméně kvalitní náhrada – Michaela Drtilová.

„Pod mým vedením děvčata odehrála deset ze čtrnácti utkání. Kromě týmu z Frýdku-Místku jsme dokázaly porazit každé družstvo v tabulce, včetně pozdějšího vítěze naší skupiny Bruntálu. Což se v sezóně podařilo jenom nám,“ uvedla Michaela Drtilová.

Kadetky si ve čtrnácti zápasech připsala devět výher a pětkrát prohrály. I díky dvěma kontumačním výhrám Bruntálu nad Lipníkem nad Bečvou obsadily velmi pěkné 3. místo. „Tým se opíral především o zkušenější hráčky, které hrály klíčovou roli i v ligovém týmu juniorek U19. Avšak každá hráčka splnila svou roli v týmu a byla jeho důležitou součástí. I přes technické nedostatky, které děvčata bohužel mají, si dokázaly, že s kvalitními soupeři jsou schopny hrát vyrovnaná utkání. Bohužel, se dvěma tréninky týdně jde na individuálních činnostech pracovat těžko, navíc když spočítám děvčatům docházku, tak i toto číslo je u některých velice nízké. Bez kvalitního tréninku se dá zlepšovat jen velmi obtížně,“ upozornila trenérka

K utkáním nastoupilo celkem 16 hráček, z toho ročníkově do kategorie U17 patřilo 12 hráček. Dvě nastupovaly také v kategorii U15 a k týmu se několikrát připojily i Iva Rašková a Leontina Barvíková z týmu U14. „Ani ony se v této soutěži výkonnostně neztratily,“ pochválila je Michaela Drtilová, která tým v příští sezóně už ale z důvodu časového vytížení v týmu žen i juniorek nepovede. „Děvčatům přeji do příští sezóny mnoho vyhraných utkání a hlavně radosti ze hry,“ rozloučila se trenérka.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *