Kluci U12 zůstali i přes porážky v čele

Sharing is caring!

S malým zpožděním, které zapříčinila zdravotní indispozice trenéra Roberta Bukovjana, vám přinášíme hodnocení dvou utkání týmu chlapců U12 v Oblastním přeboru proti Novému Jičínu. Kluci sice obě utkání prohráli, trenéra, který byl nucen zápas sledovat jen prostřednictvím zpráv, přesto potěšili.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Nový Jičín 33:50 (12:14, 10:16, 5:10, 6:10)

Body: David Domitra a Jan Hanzlík 6 (TH: 4/2), Jan Bordovský Jan, Matěj Kuliha a David Straka 4 (2/0), Jakub Kött 3 (2/1), Patrik Frydrych, Kryštof Masopust a Filip Wavra 2 (4/2), Vilém Gabzdyl 0 (2/0). TH: 14/5 (35,7%).

TOROLA Basket Team Příbor – BK Nový Jičín 31:43 (8:9, 6:12, 4:8, 13:14)

Body: Jan Bordovský (4/2), David Domitra (2/2), Jan Hanzlík (2/0), Harry Hidson a David Straka 4 (1/0), Matěj Kuliha 3 (1/1), Radek Bělica, Vilém Gabzdyl, Jakub Kött (2/0) a Jakub Macek 2 (1/0). TH: 13/5 (38,5%).

Kluci zůstávají přes dvě porážky v neúplné tabulce na prvním místě. „Kluci hráli skvěle, jsou moc šikovní. Máte výborně natrénovaný rychlý protiútok a vůbec přechod do útoku. Kdyby soupeř nepřecházel při našem postupném útoku do velice zhuštěné obrany, tak bychom vyhráli,“ hlásila nemocnému trenérovi na nemocniční lůžko zaskakující trenérka Michaela Drtilová.

Pochvalná slova trenéra Roberta Bukovjana velice potěšila. „Kluků si velice vážím, protože v této okleštěné sestavě odvedli maximum. Ze zdravotních důvodů nemohli hrát Víťa, Vojta, Viktor a další. Zkušené hráče ročníku 2005 Štěpána, Vojtu a Lukáše pro zápasy Oblastního přeboru využíváme minimálně. Tito tři hráči jsou stěžejními v kategorii U13 a U14. Věřím tomu, že kdybychom hráli v plné sestavě, tak si soupeř odveze domů porážku o minimálně 50 bodů v obou zápasech,“ řekl trenér Robert Bukovjan.

V hodnocení soupeřovy obrany byl opatrný. „Schválně nepoužívám výrazy jako zatažená či odstoupená obrana. Slovní spojení zhuštěná obrana asi vystihuje vše. Jakou kdo hraje obranu, mi je opravdu jedno. Nářky stejně nic nezmůžeme, naopak si tím uškodíme. Soupeř, který s námi prohraje, byť rozdílem třídy, napíše, že jsme to my, kdo obranu zatahuje, tak jak se nám to stalo nedávno. Co mě mrzí více, je fakt, že tým, který má na soupisce 22 hráčů, přijede v devíti, tudíž je od začátku jasné, že nepsané minižákovské pravidlo o povinném střídání dodržováno nebude. My ho však ctíme a dodržujeme a věříme, že nám to v budoucnu přinese ovoce,“ řekl trenér.

„K samotným průběhům zápasů můžu jen říct, že jsme ani jednu z osmi čtvrtin neprohráli více jak o 6 bodů. Ve čtvrtinách, ve kterých nenastoupil, ani jeden hráč ročníku 2005 jsme hráli se soupeřem vyrovnané partie, což je obrovský přislib do budoucna. Nám se v průběhu obou zápasů zapsalo do listiny střelců 13 ze 14 hráčů, což je nevídané. Žádný z hráčů nedal dvouciferný počet bodů, naopak body byly velice rovnoměrně rozprostřeny napříč celou sestavou. Ve druhém zápase dalo hned pět hráčů po 4 body, zatímco soupeř se mohl bodově opírat pouze o dva hráče, kteří byli na hřišti dlouhé minuty,“ upozornil kouč Robert Bukovjan a i prostřednictvím webu děkoval za zastoupení. „Děkuji moc trenérským kolegům Míše, která kromě záskoku na týmu U12 zvládá trénovat také ženy, juniorky, kadetky i starší žákyně, ale také Liborovi a Lukymu. ☺,“ řekl trenér týmu U12.

V příštím kole pocestuje tým Toroly U12 4. března na palubovku družstva Snakes Frýdek-Místek zcela jistě už i s uzdraveným trenérem.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *