Kluci U13 druzí v kvalifikaci o Národní finále

Sharing is caring!

Třetí kolo Kvalifikace o národní finále v kategorii U13 hostila o víkendu 11. a 12. března sportovní hala Masarykova gymnázia v Příboře. Vítězství a postup do pražského finále si v něm upevnil tým Snakes Ostrava. Domácí tým skončil druhý.

BK Příbor – BK Opava 84:18  (26:0, 13:5, 26:6, 19:7)

O osudu utkání rozhodla první čtvrtina, v níž hosté z Opavy nedokázali vsítit ani jeden koš. Celkově si se stejnou minutáží zahrálo všech 15 nominovaných našich hráčů, a až na jednoho všichni dali alespoň jeden koš.

Body: Milan Machala 15, Adam Ivánek 14, David Dostál 13, Michal Slovák 9, Vojtěch Kubečka a Štěpán Maléř 6, Erik Havel a Kryštof Tremboš 4, Ondřej Snopek 3 (1 trojka), Marek Slovák, Matěj Kuliha, Lukáš Michna, Jan Hanzlík a Šimon Pospíšil 2, Daniel Lunda 0. Fauly: 7. TH: 9/12. Trojka: 1.

BK Příbor – BK NH Flames Ostrava 61:19  (13:3, 19:6, 16:6, 13:4)

Oslabené družstvo NH Ostrava, složené převážně z hráčů kategorie U12, kladlo domácímu týmu nečekaně velký odpor. Příbor sic vyhrál každé hrací období o více jak devět bodů, výšková  převaha pod oběma koši ale měla být přetavena v mnohem vyšší vítězství. Opět hrálo rovnoměrně všech 15 hráčů a střelecky se prosadilo 14 hráčů.

Body: Milan Machala 12, David Dostál 8, Vojtěch Kubečka 6, Lukáš Michna a Štěpán Maléř 5, Marek Slovák, Erik Havel, Kryštof Tremboš a Šimon Pospíšil 4, Michal Slovák, Matěj Kuliha, Jan Hanzlík a Adam Ivánek 2, Ondřej Snopek 1, Daniel Lunda 0. Fauly: 17. TH: 7/17.

BK Příbor – BK Snakes Ostrava 45:65  (10:25, 10:16, 12:12, 13:12)

Opravdovým vyvrcholením kvalifikace bylo utkání s loňským mistrem České republiky v kategorii U12 týmem Snakes Ostrava, který nastoupil téměř v kompletní sestavě i se svou nejvyšší posilou téměř dvoumetrovým Honzou Křenkem. „Samotné utkání mělo myslím velmi dobrou úroveň a zaplněná hala příborského gymnázia viděla špičkový minižákovský basketbal se vším co k tomu patří, včetně dobrých individuálních akcí, zdařilých kombinací, vysunutých presinkových  i odstoupených zatažených obran. Nechyběly ani emoce a taková utkání dají hráčům mnohem více, než jasná vítězství, kde si nemusí sáhnout na dno svých sil,“ komentoval trenér Miroslav Slovák. „K dalšímu hodnocení bych so dovolil vypůjčit nadpis příspěvku šéftrenéra BK Snakes Ostrava Dušana Hrdličky ze stránek Snakesů: Boj s hmotou jsme prohráli, ale s hlavou nahoře,“ řekl trenér Miroslav Slovák.

Body: Adam Ivánek 8, David Dostál 7, Milan Machala a Štěpán Maléř 5, Marek Slovák, Vojtěch Kubečka a Ondřej Snopek 4, Erik Havel 3, Michal Slovák a Jan Hanzlík 2, Lukáš Michna 1, Matěj Kuliha, Kryštof Tremboš a Šimon Pospíšil 0. Fauly: 23. TH: 9/19.

 

Do konce kvalifikace zbývá týmu BK Příbor odehrát odložené utkání  proti Opavě. „Dovolím si ale zhodnotit kvalifikaci už nyní. Vystoupení v tříkolové kvalifikaci o Národní finále pro nás vyznívá velmi dobře. Na vítězný tým Snakesů Ostrava nemáme, před dalšími dvěma nejlepšími týmy v oblasti si držíme stále stejný výkonnostní odstup. Klukům i trenérům Snakesů  blahopřejeme k zaslouženému postupu do Prahy a přejeme jim hodně úspěchů v cestě za  obhajobou mistrovského titulu,“ řekl kouč Slovák.

Ten se pozastavil nad nestandardními výkony rozhodčích. „Chtěl bych poblahopřát kolegům trenérům Kamilům, kteří jsou progresivní a moderní trenéři a naučili některé své hráče, jak jsem se dozvěděl od rozhodčího tohoto utkání, takzvaný euro step na vzdálenosti asi jednoho metru. Mám však obavy, že sudí na Národním finále U13 tento „evropský trend“ nepochopí a budou euro step hodnotit jako české kroky,“ přemítal Miroslav Slovák.

„Obecně si myslím, že tato kvalifikační utkání, kde se rozhoduje o postup do republikových vrcholných přeborů, by měli pískat zkušenější rozhodčí, minimálně alespoň jeden v každé dvojici. Rozhodčí v tomto utkání bohužel nezapadli do rázu tohoto zápasu,“ dodal zkušený příborský trenér.

Další příprava týmu chlapců U13 bude směřována k účasti na Festivalu minibasketbalu, který letos pořádá SBŠ Ostrava a bude jakýmsi vyvrcholení minibasketbalové  etapy tohoto týmu.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *