Kluci U14 ukončili první část žákovské ligy na 6. místě

Sharing is caring!

Hned dvakrát se kluci U14 o víkendu utkali s týmem ostravských Snakesů. A jak v sobotu 10. prosince proti Snakes A, tak v neděli proti Snakes B, prohráli.

BK Příbor –  BK Snakes Ostrava A 44:89  (9:25, 12:20, 12:26, 11:18)

V sobotu přicestoval do sportovní haly v Příboře vedoucí tým skupiny F žákovské ligy, o favoritovi tak bylo jasno. A papírové předpoklady se naplnily do puntíku. „Hostující  favorit neponechal nic náhodě a od první minuty diktoval tempo utkání. Fyzická převaha ostravských hráčů byla až příliš velká a zejména na doskoku a v zastavování rychlých protiútoků jsme moc šancí neměli. Hosté zaslouženě vyhráli o 45 bodů, nám se bohužel vytoužených 50 bodů vstřelit nepodařilo. Výkon našeho týmu nebyl špatný, nechyběla bojovnost a snaha. Nejlepší hráči David Dostál a Milan Machala,“ hodnotil trenér Miroslav Slovák.

Body:  David Dostál 10, Milan Machala 9, Tomáš Sork 7, Štěpán Maléř 5, Vojtěch Kubečka 4, Štěpán Novák 3, Ondřej Linart, Michal Slovák a Alex Ryšánek 2, Lukáš Hanzelka, Marek Slovák a Adam Maslaňak 0. TH: 10/25. Fauly: 20.

BK Příbor –  BK Snakes Ostrava B 52:64 (15:17, 13:19, 12:7, 12:21)

Také nedělní soupeř disponoval vyššími a urostlejšími hráči, jeho převaha na doskoku ale nebyla tentokrát tak výrazná jako v sobotu. I proto domácí kluci ještě na začátku poslední čtvrtiny mohli pomýšlet na úspěch. Ještě v první minutě poslední části byl stav 43:42 pro ostravské „hady“ a k překvapení tak nebylo daleko.

„Poslední čtvrtinu jsme ale prohráli o 9 bodů a utkání celkově o 12 bodů. Opět jsme zahodili velké množství střel z jasných pozic, nedali jsme 17 trestných hodů a počet ztrát byl opět na dvě utkání,“ zdůvodňoval porážku trenér Miroslav Slovák. „Argument některých hráčů, že nedali pouze dvě tutovky a ztratili jen jeden míč, je zcestný, protože to je vlastně minus šest bodů. Když toto udělá každý, je konečný výsledek utkání také v záporných číslech. Nejlepšími hráči byli opět David Dostál a  Milan Machala, a když pominu zbytečné frajeřinky tak i Štěpán Novák,“ popsal trenér.

Body: David Dostál 15, Štěpán Novák 13, Milan Machala 7, Tomáš Sork 6, Lukáš Michna 3, Lukáš Hanzelka, Vojtěch Kubečka, Michal Slovák a Filip Vymětal 2, Marek Slovák, Ondřej Linart, Adam Maslaňak, Štěpán Maléř a Alex Ryšánek 0. TH: 15/32, Fauly: 26.

Dvěma utkáními proti Snakes Ostrava ukončili kluci základní část žákovské ligy U14 skupiny F, ve které obsadili 6. místo. „Týmům Snakes Ostrava A, BK Opava a BK NH Flames Ostrava přejeme úspěšné účinkování v extralize a dle jejich výsledků můžeme porovnávat i sílu jednotlivých skupin ligy. Nás čeká druhé kolo žákovské ligy, kdy rozpis utkání bude vydán v nejbližších dnech,“ řekl Miroslav Slovák.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *