Mladší žačky dvakrát prohrály s Frýdkem-Místkem

Sharing is caring!

S protivníkem z Frýdku-Místku se o víkendu dvakrát v žákovské lize utkaly mladší žákyně BK Příbor. Jak sobotní domácí, tak nedělní utkání na palubovce Frýdku-Místku svěřenkyně Miroslava Sýkory prohrály.

BK Příbor – BK Frýdek-Místek 37:69 (11:26, 14:42, 24:56)

Domácí hráčky BK Příbor nezachytily začátek utkání a především druhá třetina, v níž soupeřky odskočily na rozdíl 28 bodů, dopadl katastrofálně. „Ve druhé polovině utkání děvčata zabojovala a zahrála obě čtvrtiny velmi dobře. Především v obraně podala velmi slušný výkon a držela krok s hostujícím družstvem (3. čtvrtina 13:13 a poslední čtvrtina 13:14), přesto to na zvrat v utkání nestačilo a hostující družstvo zaslouženě vyhrálo,“ řekl trenér Miroslav Sýkora.

Body: Hofmanová Michaela 16, Wavrová Nikol 8, Zajícová Markéta 5, Rašková Iva 4, Činčalová Barbora 3, Barvíková Leontina 1, Netušilová Jana, Šmídová Klára a Jurečková Adéla 0, Pěnčíková Eliška 0. Fauly: 8/18. 5 osobních chyb: 0/1. TH: 23/11 (47,8%)-10/0 (0,0%).

BK Frýdek-Místek – BK Příbor 72:28 (15:7, 35:13, 56:22)

Nedělní odvetu začaly tentokrát hostující basketbalistky Příbora velmi dobře, zlom přišel ve 4. minutě po zranění nejlepší hráčky dvojutkání Michaela Hofmanové. „Byla sražená protihráčkou tak, že utrpěla silný výron v kotníku a musela odjet na vyšetření do místní nemocnice,“ popsal trenér Miroslav Sýkora.

Utkání ve Frýdku-Místku bylo pro hostující tým velmi nešťastné. Se zraněním dohrávaly Nikol Warová (naražený malíček) a Eliška Pěnčíková (rovněž naražený prst). „Škoda, že se našemu družstvu nedařila střelba zpod koše, kde jsme měly spoustu šancí, které jsme neproměňovali. Domácí tým se prezentoval nesportovní a tvrdou hrou v obraně. Také oba rozhodčí podali asi nejhorší výkon v sezóně a neobjektivním rozhodováním ovlivnili utkání velmi výrazně,“ hodnotil trenér Miroslav Sýkora.

Body: Wavrová Nikol 9, Zajícová Markéta a Šmídová Klára 4, Rašková Iva 3, Hofmanová Michaela, Barvíková Leontina, Jurečková Adéla a Činčalová Barbora 2, Netušilová Jana a Pěnčíková Eliška 0. Fauly: 18/17. TH: 19/7 (36,8%) – 20/6 (30,0%).

SEZÓNNÍ STATISTIKY zde

Příští utkání Ligy mladších žákyň čeká hráčky BK Příbor U14 v sobotu 11. března ve Zlíně a o den později v Prostějově.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *