Na sezónu jsme se připravovali v Riu pod Radhoštěm

Sharing is caring!

 

DSC_0013Téměř devadesát basketbalových talentů Basketbalového klubu Příbor odcestovalo letos v srpnu do Rožnova pod Radhoštěm, aby se zúčastnilo předsezónního soustředění. Sedm dní od 13. do 20. srpna je v prostorách ZŠ 5. Května čekal pod vedením trenérů třífázový tvrdý dril, ale také zábava. Vše na počet probíhajících olympijských her v Riu de Janeiru laděno do olympijských barev.

Děti se po příjezdu tradičně roztřídily do pěti týmů. Podobně jako na olympiádě tak proti soutěžily týmy z různých kontinentů. Modří byli Evropští šmoulové, černí Králové Afriky, červení Američtí rudokožci, do žlutých barev se oblékl Spongebobův asijský team a do zeleného Australští krokouši. „Náplní soustředění je všeobecná sportovní příprava zaměřená na rozvoj rychlosti, výbušnosti a obratnosti, ze které budou hráčky i hráči čerpat v příštích měsících. Naším úkolem a také přáním ale bylo, aby se děti skamarádily a naučily se fungovat v kolektivu,“ přiblížil trenér Miroslav Slovák.

Letošního soustředění se zúčastnily nejmladší minižačky U12 pod vedením nového kouče Martina Říčky a Libora Piškytla, děvčata U14, které trénoval Petr Bobko, juniorky U19, kterým se už tradičně věnovala Michaela Drtilová a Jana Nenutilová. V Rožnově nescházeli ani nejmladší minižáci U11 a U12 pod starostlivým dohledem Roberta Bukovjana a chlapci věkové kategorie U13 a U14, kterým vštěpoval dovednosti Miroslav Slovák. Své první poznatky s basketbalem a prací v kolektivu spoluhráčů získávali také kluci a holky v přípravce, kterou v Rožnově vedli Milan Gabzdyl a Martina Mazáčová. Velkým přínosem byla opět účast Ireny Bukovjanové, která mimo jiné obstarávala nákupy potravin a výdej tolik potřebného jídla.

Tréninky začaly prakticky okamžitě po sobotním příjezdu do Rožnova. A pokračovaly každý den od ranního budíčku až do večeře. „Některá družstva stihnou za den dva, jiná i tři tréninky,“ líčil trenér Slovák.

Ligové soutěže startují v polovině září. Jako první do nich vstoupí muži BK Příbor hrající 2. třídu Oblastního přeboru, kadeti U17 v nadregionální soutěži a mladší žáci U14. Ti si letos vyzkouší žákovskou ligu. První zápasy je čekají v sobotu 17. září. Následně vstoupí do sezóny také druholigové ženy, ligové juniorky U19, kadetky U17, mladší žákyně U14, mladší minižákyně U12, starší žáci U13, mladší minižáci U12 a nejmladší minižáci U11.

rožnov soustředění (1) rožnov soustředění (2) rožnov soustředění (3) rožnov soustředění (4) rožnov soustředění (5) rožnov soustředění (6) rožnov soustředění (7) rožnov soustředění (10) rožnov soustředění (11) rožnov soustředění (12) rožnov soustředění (14) rožnov soustředění (15) rožnov soustředění (17) rožnov soustředění (18) rožnov soustředění (19)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *