O víkendu hostíme basketbalový Torola Cup. Letos poprvé pro kategorii U12

Sharing is caring!

plakattc2016Už po osmé se do Příbora  sjedou basketbalové naděje bojovat o pohár Toroly. Letos poprvé ve věkové kategorii U12 (ročník 2005 a mladší). V hale Masarykova gymnázia se od pátku 25. do neděle 27. listopadu střetnou týmy ze čtyř evropských zemí. Kromě týmů z Česka přicestují do Příbora také mladí basketbalisté z Maďarska, Slovenska a Polska.

„Z Maďarska se k nám vrací tým Soproni Sportidkola Egüesylet, který bude obhajovat loňské prvenství. Ani polský WKS Šlask Wroclav nebude hrát v Příboře poprvé. Turnaje se účastnil už v roce 2013. Trojlístek zahraničních účastníků doplní slovenská Victoria Žilina, která se účastnila už několika předcházejících ročníků a loni byla bronzová,“ uvedl organizátor turnaje Robert Bukovjan z pořádajícího BK Příbor.

Kromě domácího týmu Torola Basket Team Příbor budou český basketbal na turnaji zastupovat loni pátá Jiskra Kyjov a NH Ostrava. „Tým z Kyjova zanechal v minulém roce v Příboře velký dojem už jenom tím, že si při odjezdu domů rezervoval místo v dalším ročníku. S týmem NH Ostrava, který loni skončil v Národním finále U11 na páté příčce, máme v kategorii U12 letos nepříznivou bilanci 2.3 na zápasy. Pevně proto doufáme, že výhrou na Torola Cupu skóre srovnáme,“ řekl Bukovjan, který je zároveň trenérem příborského týmu U12.

„Předpovídat úspěch či neúspěch je velice složité. Jsme si vědomi toho, že budeme nejspíš nejmladší tým na turnaji, ale chceme a musíme hrát těžká utkání proti kvalitním soupeřům, abychom se posunovali dopředu,“ přemítal Bukovjan. „Letos pořádáme turnaj pro věkovou kategorii U12 poprvé. Předešlé ročníky patřily jedenáctiletým basketbalistům,“ dodal Bukovjan.

První utkání Torola Cupu 2016 se uskuteční v pátek 25. listopadu od 9.30 hodin v hale Masarykova gymnázia a střetnou se v něm domácí hráči Příbora s týmem NH Ostrava. Turnaj se hraje systémem každý s každým na 4×8 minut. „Celé turnajové dění lze sledovat živě v přímých přenosech na www.tvcom.cz. Všechny potřebné informace k turnaji lze najít také na webu www.torolacup.cz,“ doplnil Robert Bukovjan.

Rozlosování Torola Cupu 2016

Pátek 25. listopadu

NH Ostrava – Příbor (9.30 hodin)

Žilina – Kyjov (11.15)

Wroclav – Šoproň (13)

Kyjov – NH Ostrava (14.45)

Příbor – Šoproň (16.30)

Wroclav – Žilina (18.15)

Sobota 26. listopadu                        

Kyjov – Wroclav (9)

Příbor – Žilina (10.45)

Šoproň – NH Ostrava (12.30)

Příbor – Wroclav (14.15)

Šoproň – Kyjov (16)

Žilina – NH Ostrava (17.45)

Neděle 27. listopadu                        

Žilina – Šoproň (9)

NH Ostrava – Wroclav (10.45)

Kyjov – Příbor (12.30)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *