Přátelská utkání s Wislou byla stoprocentní

Sharing is caring!

V sobotu 3. června se tři týmy našeho klubu přátelsky utkaly s polským basketbalovým klubem z Wisly. Jak děvčata U12, tak hráčky U14 i U19 na závěr sezóny zvítězily.

BK Příbor U19 – ISWJ Wisla 97:45 (26:8, 42:22, 69:40)

Juniorky se s polským protivníkem utkaly jako první v pořadí a od prvních minuty bylo jasné, kdo je lepší. „O soupeřkách jsme toho moc nevěděly a našim přáním bylo utkání odehrát v maximálním nasazení a užít si ho ve stávající sestavě, která se před příští sezónou bude muset obměnit,“ řekla trenérka Michaela Drtilová.

Ta svým svěřenkyním v posledních týdnech ordinuje především doplňkové sporty, byla proto velmi zvědavá, jaké basketbalové návyky v hráčkách zůstaly. „Děvčata mě mile překvapila, dřela na sto procent a bavila se basketbalem. Až na druhou čtvrtinu, kdy nás potkal menší herní výpadek a čtvrtinu jsme vyhrály o pouhé 2 body, jsme zbylé tři čtvrtiny zvítězily vždy dvouciferným výsledkem, poslední dokonce o 23 bodů a zaslouženě jsme vyhrály. Z utkání mám upřímně dobrý pocit, ukázalo se, že celoroční práce s holkami stála za to a že jejich hra je na slušné úrovni. Potěšilo mě, že i z tribun se k nám dostalo uznání za dobrou práci a že se konečně ozývaly kladné ohlasy na naši hru,“ uvedla trenérka.

Body: Königová 28, Busková 22, Drabíková 11, V. Reichetová 10, Maléřová 8, K. Reichertová 7, Dvořáková 5, Šimíčková 4, Chromečková 2. TH: 27/18. Trojky: 3. Fauly: 21.

BK Příbor U14 – ISWJ Wisla 53:43 (19:6, 29:21, 43:39)

Podruhé v krátké době se čtrnáctiletá děvčata z Příbora utkala s basketbalistkami z polské Wisly. Na nedávném turnaji právě ve Wisla svěřenkyně Miroslava Sýkory vyhrály 62:28 a obsadili na turnaji druhou příčku a z výhry se radovaly i napodruhé.

„Utkání se hrálo ve velmi rychlém tempu, obě družstva v tomto utkání podala velmi dobré výkony. Škoda, že děvčata měla zase hodně neúspěšných pokusů z pod koše a ze střední vzdálenosti, jinak by v tomto utkání zvítězily daleko větším rozdílem. Vyhráli jsme zaslouženě, i když v koncovce družstvo hostí se snažilo výsledek zvrátit,“ řekl trenér Miroslav Sýkora.

V příští sezóně 2017/2018 by děvčata měly hrát ve věkové kategorii U15 v Nadregionální lize starších žaček.

Body: Michaela Hofmanová 29, Iva Rašková 14, Tereza Špačková a Leontina Barvíková 4, Markéta Zajícová 2, Jana Netušilová, Eliška Pěnčíková, Adéla Jurečková, Terezie Masopustová, Barbora Činčalová a Klára Šmídová 0. Fauly: 19/16. 5 chyb: 2/0. TH: 12/7 (58,3%)-18/3 (16,7%).

Vítězství  vybojovaly i v posledním sobotním utkání hráčky U12.

BK Příbor – ISWJ Wisla 69:51

„Do posledního přípravného utkání jsme nastupovali jako favorité, jelikož jsme tento tým na začátku sezóny přehráli rozdílem třídy. Začátek zápasu tomu ale vůbec nenasvědčoval. Neběhali jsme, téměř celý první poločas se holky bály chodit do osobních soubojů. To se ale po přestávce změnilo. Holky nastoupily na hřiště jako vyměněné. Bojovnost, kterou holky předváděly pod košem, nás v některých chvílích i zaskočila. I když jsme do poslední čtvrtiny šli téměř za vyrovnaného stavu, holky dokázaly dotáhnout zápas do vítězného konce a to především díky skvělé obraně v poslední čtvrtině. Dovolili jsme soupeři dát pouze šest bodů, což rozhodlo. Musíme pochválit všechny holky za týmový výkon,“ řekl trenér Martin Říčka.

Body: Tereza Hladíková 17, Hana Tomaškovičová 16, Eliška Kubalová 12, Kateřina Chromečková a Veronika Žárská 7, Klára Jurečková a Eva Pařenicová 4, Pavla Debefová 2, Iva Debefová, Erika Kostelníková, Lucie Krejčí a Barbora Gilarová 0.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *