Premiéra v lize U14? Porážka, ale s pochvalou

Sharing is caring!

Premiérové utkání v žákovské lize U14 kluci BK Příbor v Havířově prohráli o tři body 52:55, od trenéra Miroslava Slováka si ale vysloužili pochvalu.

TJ Start Havířov – BK Příbor 55:52 (20:11, 11:16, 13:10, 11:15)

„V Havířově jsme odehráli naše první utkání v žákovské lize U14, tedy první životní utkání všech hráčů s velkým míčem a na 4×10 minut. Aby těch premiér nebylo málo, hráli jsme prvně i ve zbrusu nových bílých dresech,“ vykládal trenér Miroslav Slovák.

Domácí tým TJ Start se v loňské sezóně probojoval až na mistrovství republiky v kategorii U13, kde obsadil 8. místo. A i když Havířovu chyběla trojice hráčů, žádný lehký soupeř proto na kluky z Příbora na úvod nečekal. „První čtvrtina skončila dle očekávání pohodovou výhrou domácích o 9 bodů 20:11 především proto, že jsme dělali individuální chyby v obraně – obrana pivotů byla strašná. Naopak ve druhé části jsme se zvedli a druhá rotace přehrála své soupeře o 5 bodů – 16:11,“ popisoval trenér Slovák.

Po přestávce první pětka zlepšila obranu i hru celkově, do posledního dějství proto šel Příbor s mankem 7 bodů. „Od první minuty jsme stahovali bod po bodu a v 8. minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 52:50 pro domácí. Drama vyvrcholilo v posledních sekundách utkání, kdy domácí proměnili 15 vteřin před koncem jen jeden trestný hod a my jsme měli poslední útok za stavu 55:52. Ten skončil naší střelou za tři body, která bohužel jen velmi těsně vyklouzla s obroučky,“ líčil kouč.

„Předvedli jsme výkon, za který se nemusíme stydět. Velmi jsme potrápili favorita a sahali jsme po vítězství. Na čem je třeba stále pracovat, to je obrana a doskok, kde jsme nejvíce ztráceli. Potěšitelný je fakt, že bodovalo 11 hráčů z 13 nominovaných a všichni odehráli minimálně jednu čtvrtinu hrací doby. Solidní se ukázala také střelba trestných hodů (23/15 – 65%). Nejlepší výkon předvedli Adam Ivánek a Tomáš Sork, ale celkově si všichni kluci zaslouží pochvalu za dobrý kolektivní výkon,“ uzavřel Miroslav Slovák.

Body: Adam Ivánek 15, David Dostál 7, Štěpán Novák a Tomáš Sork 5, Lukáš Hanzelka a Štěpán Maléř 4, Erik Havel a Milan Machala 3, Lukáš Michna, Michal Slovák a Marek Slovák 2. TH: 23/15. Trojky: 1. Fauly: 18.

Statistiky utkání

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *