Příbor trápil favorizovaný Prostějov

Sharing is caring!

Příborské basketbalové žačky U14 odehrály v minulých dnech dvě utkání. V pátek předehrávaly ve Zlíně a v neděli cestovaly do Prostějova. Obě utkání bohužel vyzněly lépe pro domácí celky. Hráčky BK Příbor jsou devíti utkáních skupiny D žákovské ligy na 5. příčce.

SKB Zlín – BK Příbor 75:55 (18:7, 32:23, 50:36)

K patečním předehrávce ve Zlíně cestoval Příbor opět v neúplné sestavě bez hráček základní sestavy Nikol Wavrové, Terezy Špačkové a Michaely Hofmanové. „I přes tento handicap jsme nesehráli špatné utkání, škoda neproměněných střeleckých šancí z pod koše v poslední čtvrtině, kdy jsme dotahovaly náskok soupeře,“ popisoval trenér týmu děvčat U14 Miroslav Sýkora.

„V závěru utkání hrály děvčata ukvapeně, zbytečně ztrácely míče po špatných přihrávkách nebo krocích. Toho domácí družstvo využilo a během v posledních tří minut nám daly 14 bodů a odskočily na 20 bodů,“ doplnil trenér Sýkora.

Přes vysokou porážku svěřenkyně chválil. „Dokázala i v oslabené sestavě bojovat, zlepšily se v obranné činnosti a také v útoku bylo vidět zlepšená kombinačnní hra,“ uvedl Miroslav Sýkora.

Body: Iva Rašková 22, Barbora Činčalová 12, Klára Šmídová a Leontina Barvíková 8, Adéla Jurečková 2, Jana Netušilová a Markéta Zajícová 1, Eliška Pěnčíková 0. Fauly: 14/18. TH: 24/10 (41,7 %) – 15/7 (46,7%).

V neděli cestovaly příborské basketbalistky do Prostějova na palubovku vedoucího týmu skupiny D. A nechybělo mnoho k tomu, aby favorita dokázaly zaskočit.

TJ OP Prostějov vs. BK Příbor 44:37 (14:8, 24:12, 30:20)

K velkému překvapení kola ale nedošlo i proto, že příborské hráčky nezachytily začátek utkání. Chybovaly hlavně v obraně a nedařilo se jim střelecky z pod koše. „Ve druhé polovině utkání se děvčata zlepšila hlavně v obranné činnosti. Šlo jim i zakončování do koše. Bohužel mě velmi zklamala střelba  trestných hodů (21/3 – 14,3%). Kdybychom proměnily polovinu neúspěšných trestných hodů, tak bychom v pohodě zvítězili,“ zoufal si trenér BK Příbor U14 Miroslav Sýkora. „Nicméně, i přes porážku podala děvčata prozatím nejlepší týmový výkon ve druhé polovině soutěže,“ dodal trenér.

Příští utkání odehraje tým děvčat U14 na domácí palubovce. V sobotu 25. března bude hostit od 9 hodin TJ Start Havířov a v neděli 26. března v tu samou hodinu SBŠ Ostrava. „Doufám, že už budeme v kompletní sestavě a na palubovku se vrátí zraněné hráčky,“ řekl Miroslav Sýkora.

Body: Nikol Wavrová 10, Klára Šmídová 7, Iva Rašková a Markéta Zajícová 6, Barbora Činčalová 4, Leontina Barvíková a Adéla Jurečková 2, Jana Netušilová a Eliška Pěnčíková 0. Fauly: 17/13. TH: 4/2 (50,0%) – 21/3 (14,3%).

STATISTIKA SEZÓNY zde

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *