Příborské kadetky v napínavém souboji porazily Zlín

Sharing is caring!

Dva týmy, které v dosavadním průběhu Nadregionální soutěže děvčat U17 prohrály pouze jediné utkání, se v sobotu 10. prosince ve sportovní hale v Příboře postavily proti sobě v dohrávce 4. kola. A bylo do úžasné drama se šťastným koncem pro domácí hráčky, které se i proti Zlínu musely obejít bez trenéra Petra Hejtmánka.

BK Příbor – SBK Zlín 56:55 (19:10, 26:30, 38:51)

Děvčata vedla proti Zlínu „náhradní“ trenérka Michaela Drtilová a proti nebezpečnému Zlínu nastolila jednoduchou taktiku: udržet dvě klíčové hráčky na minimálním počtu bodů a hrát přímočaře do koše. „Do utkání jsme vstoupily aktivněji a začaly sbírat fauly soupeřek, které nás posílaly na čáru trestných hodů.  Bohužel, ve druhé čtvrtině nás čekal herní výpadek, kdy jsme nedokázaly pět minut vsítit koš. Soupeřky se tím dostávaly do tempa, naopak my jsme se začínaly dostávat do herního útlumu, doprovázeném problémy s osobními chybami,“ popisovala nepříliš radostný průběh utkání Michaela Drtilová.

Do poslední čtvrtiny utkání šly domácí hráčky s mankem 13 bodů. Ale s odhodláním ho zlikvidovat. „Zrychlily jsme konečně přechod na útočnou polovinu a hrály opět přímočaře do koše. Naopak v obraně jsme si konečně začaly opět pomáhat a nutily jsme soupeřky do nouzových střel v posledních vteřinách útoku. Náskok soupeře jsme bod po bodu stahovaly a dramatická koncovka vyšla lépe v náš prospěch. Z výhry máme velkou radost, musím holky pochválit za bojovnost, že i za nepříznivého stavu nepřestaly bojovat,“ řekla trenérka. Hráčkám BK Příbor patří po pěti kolech třetí příčka s jednobodovou ztrátou za vedoucím Lipníkem nad Bečvou. V 6. kole se BK Příbor v sobotu 17. prosince utká doma od 14 hodin se Šlapanicemi.

Body: V. Reichertová 15, K. Reichertová 14, Rubinová 9, Sobková 8, A. Chromečková a S. Kostelníková 4, Hejtmánková 2, Čípová a Linartová 0. TH: 26/12. Trojky: 0. Fauly: 18.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *