Z Nového Jičína kluci U12 vítězství nepřivezli

Sharing is caring!

vesely mezi detmi_270616 (53)Mladí basketbalisté BK Příbor U12 odcestovali do Nového Jičína s vírou v další sezónní vítězství. Na palubovce okresního rivala ovšem v obou utkáních prohráli.

BC Nový Jičín – TOROLA Basket Team Příbor 64:25 (19:2, 15:10, 19:3, 11:10)

Příborským klukům se vstup do prvního utkání v Novém Jičíně vůbec nevydařil a první čtvrtinu prohráli 2:19. „Nastupovali jsme v podstatě proti neznámému soupeři. Nový Jičín hrál loni právě kategorii U12, po sezoně mu ale odešli z kádru hráči ročníku 2004, ale protože se vloni jednalo o velice mladý tým, většina hráčů zůstala a tým z okresního města výkonnostně vyrostl,“ přiblížil trenér Torola Basket Teamu Příbor Robert Bukovjan.

Hosté odehráli obě utkání pouze se dvěma hráči ročníku 2005. „Paradoxně právě čtvrtiny, ve kterých nastupovali, nám výsledkově nevyšly. Upozorňoval jsem hráče a silnou dvojici protihráčů, bohužel právě tito dva rozhodli o výsledku zápasu už v prvním poločase. Po třetí čtvrtině jsme byli zralí na ručník. Naštěstí poslední dějství jsme odehráli s mankem jediného bodu a zastavili jsme již tak vysoký bodový rozdíl mezi námi a soupeřem. To s čím jsme chtěli na soupeře vyrukovat se nám v obraně ani v útoku vůbec nedařilo. Naopak přesně stejnými zbraněmi nás drtil tým basketbalistů Nového Jičína,“ komentoval Robert Bukovjan.

Body: Bordovský Jan 8 (TH 8/4), Gabzdyl Vít 6 (2/2), Gabzdyl Vilém 4 (1/0), Pustějovský Vojtěch 3 (6/1), Kuliha Matěj (4/0) a Wavra Filip 2. TH: 21/7 (33,3%).

BK Nový Jičín – TOROLA Basket Team Příbor 60:39 (9:5, 9:18, 27:10, 15:6)

Zatímco úvod prvního duelu hostům z Příbora nevyšel, odveta byla o dost lepší. „Jak už to v minibasketbalu bývá, každý zápas je jiný. Po drobných korekcích v naší sestavě se už nekonal uragán z první čtvrtiny prvního zápasu. Úvodních osm minut jsme sice prohráli, ale jen o čtyři body, což slibovalo lepší konečný výsledek,“ přiblížil trenér Robert Bukovjan.

A po prvním poločase měli příborští chlapci zaděláno na ještě lepší výsledek. „Vítězství 18:9 ve druhé čtvrtině zápasu a poločasové skóre 23:18 bylo vynikající. Opravdu nás v tu chvíli bylo na hřišti plno. Lepší obrana a výrazně lepší úspěšnost při zakončení stála za výborným výkonem v této části utkání. Bohužel, možná ztráta koncentrace, nebo snad fyzická únava a občas i šťastné koše soupeře po střelách typu fotbalového autového vhazování, stály za obratem v utkání,“ uvedl Robert Bukovjan.

Ve třetí minutě třetí čtvrtiny bylo srovnáno a rychlík s názvem Nový Jičín začal hostům nekompromisně ujíždět. „Dvanáctibodové manko před poslední osmiminutovkou byl pro náš mladý tým hodně. Konečná prohra o 21 bodů je až příliš krutá a řekl bych, že neodpovídá průběhu celého zápasu. V poslední čtvrtině skóroval za soupeře pouze hráč s číslem 15 a to symbolicky 15 body. Má otázka zní, proč nám tento hráč dá ve dvou čtvrtinách pouze 3 body a v poslední patnáct. Proč ho neumíme bránit stejně dobře po celý zápas? Až si na tyto otázky odpovíme, začneme vítězit. Ale hlavy nahoru, sezóna je dlouhá a my musíme vyhlížet další zápasy,“ řekl trenér.

Body: Pustějovský Vojtěch 10, Bordovský Jan 9 (TH: 5/1), Gabzdyl Vít 8, Hanzlík Jan (2/1) a Kuliha Matěj 3 (4/1), Domitra David, Frydrych Patrik a Wavra Filip 2 (6/2). TH: 17/5 (29,4%).

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *