Ženy v posledním utkání roku porazily lídra

Sharing is caring!

Nadmíru povedený poslední soutěžní víkend podtrhly i příborské ženy. V domácí sportovní hale při Masarykově gymnáziu porazily v sobotu Žďár nad Sázavou a v neděli i lídra skupiny ve druhé lize Benešov. Po 14. kole patří hráčkám BK Příbor třetí příčka.

BK Příbor – BK Žďár nad Sázavou 66:56 (12:10, 25:24, 44:38)

Ženy BK Příbor v prvním utkání ve Žďáru nad Sázavou vyhrály v prodloužení, doma ale žádné drama nechtěly připustit. Opak byl ovšem pravdou. Soupeřky se domácích děvčat držely stále na dostřel a nejen diváci na tribunách tak byli stále napjatí, jak utkání dopadne. „V utkání dominovaly v prvním poločase obrany. Skóre 25:24 se obvykle nastřílí už za první čtvrtinu. Právě proměňování vyložených šancí a bídné trestné hody nás připravovaly o možnost vytvořit si bezpečný náskok. Naštěstí jsme měli ve druhém poločase mírně navrch a skóre jsme natáhly na konečných deset bodů,“ řekla k utkání kapitánka a zároveň i nejlepší střelkyně týmu Michaela Drtilová.

Body: Drtilová 19, Nenutilová 15, Papaková 14, Königová 7, Krišková 5, Uhrová 4, Maléřová 2, Kleinová a Busková 0. TH: 22/14. Trojky: 2. Fauly: 19.

V neděli zavítal do Příbora aktuálně vedoucí tým skupiny B druhé ligy žen Benešov. Domácí hráčky v dramatickém souboji ovládly závěr utkání a rok 2016 mohly oslavit velmi cenným vítězstvím.

BK Příbor – BC Benešov 57:51 (10:14, 26:36, 40:47)

V Benešově příborské basketbalistky vysoko prohrály a také v odvetě dlouho tahaly za kratší konec provazu. „Věděly jsme, že toto utkání bude těžké, přesto jsme do něj vstoupily aktivně. Bohužel jsme po pěti minutách hry dostaly deset bodů v řadě a první čtvrtinu jsme o čtyři body prohrály. Druhá část hry byla zcela vyrovnaná až do 8. minuty, poté jsme ale opět vypadly ze hry a soupeřky nám opět daly osm bodů v řadě a získaly desetibodový náskok. Ve třetí čtvrtině se opět skóre přelévalo z jedné strany na druhou, a i když jsme mírně zvítězily, do poslední desetiminutovky jsme vstupovaly se sedmibodovým mankem,“ popisovala kapitánka týmu Michaela Drtilová.

Závěr utkání ale patřil jednoznačně domácím hráčkám. Soupeřky odešly fyzicky a po několika rychlých protiútocích náskok soupeřek rychle ubýval. „Poslední čtvrtinu jsme odehrály velmi dobře a zvítězily jsme v ní jednoznačně 17:4. V utkání jsme se ale potýkaly s velkým množstvím nepřesností. Kdybychom proměnily vyložené šance, zvítězily bychom daleko přesvědčivěji,“ dodala kapitánka.

Body: Drtilová 17, Königová 12, Kleinová 8, Papaková 6, Krišková 5, Nenutilová a Maléřová 4, Uhrová 1. TH: 18/11. Trojky: 2. Fauly: 16.

Rok 2017 zahájí ženy BK Příbor v sobotu 14. ledna na palubovce Trutnova B.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *