Cesta na šampionát vedla přes vítězství nad Tygry

Dvě závěrečná utkání B skupiny žákovské extraligy odehráli kluci BK Příbor U14 v sobotu 14. a v neděli 15. dubna na domácí palubovce sportovní haly u Masarykova gymnázia. K jistotě postupu na mistrovství České republiky do Kralup nad Vltavou, potřebovali obě utkání vyhrát. A to se klukům podařilo.

BK Příbor – BK Holice 66:45 (10:12, 21:11, 22:5, 13:17)

Body: Dostál 12, Snopek 9, Machala a Maléř 6, A. Ivánek a Kubečka 5, Hanzlík, Havel, Michna a Smažák 4, V. Ivánek a Mi. Slovák 3, Linart 1, Ma. Slovák a Zavadil 0. TH: 20/13 (65%). Trojky: 3. Fauly: 15. Užitečnost: Dostál 10, Machala a Snopek 6.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: K zachování naděje postoupit na republikový šampionát jsme potřebovali sobotní utkání s týmem z Holice vyhrát. Tento úkol se nám nakonec podařilo splnit, i když jsme se s protivníkem natrápili více, než jsme předpokládali. Hosté, v jejich řadách je také stejně jako v našem týmu hodně mladších hráčů, vyhráli první čtvrtinu o dva body a až teprve ve třetí části jsme odskočili na 20-ti bodový rozdíl a rozhodli o utkání. V poslední části dostali příležitost z obou stran lavičky a ta Holická byla o čtyři body lepší.

BK Příbor – Tygři JBC Brno 56:37 (19:7, 4:15, 22:11, 11:4)

Body: Dostál 22, A. Ivánek a Machala 9, Snopek 6, Linart 4, Havel, Maléř a Ma. Slovák 2, V. Ivánek, Kubečka, Michna, Smažák a Zavadil 0. TH: 17/11 (65%). Trojka: 1. Fauly: 21. Užitečnost: Dostál 18, A. Ivánek 6 a Machala 5.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Poslední extraligový zápas ve skupině B měl rozhodnout o postupujícím na mistrovství České republiky. Věděli jsme, že ten, kdo vyhraje, pojede a poražený obsadí ve skupině 5. nepostupové místo.

První čtvrtina nám vyšla podle plánu, hrou přes naše pivoty jsme si vytvořili 12-ti bodový náskok. Bohužel ve druhé části nám trochu zvlhl střelecký prach, dali jsme pouze čtyři body a to jen z trestných hodů, a tak poločasové skóre 23:22 pro nás nic neřešilo.

Třetí hrací období jsme opět začali náporem, podařila se nám šňůra deset bodů a stejný byl bodový rozdíl ve skóre, který jsme do konce hracího období navýšili na 18 bodů. V poslední části jsme si výsledek pohlídali a po závěrečném zvuku klaksonu mohly propuknout oslavy vítězství i z postupu na republikový šampionát v kategorii U14. Ten se uskuteční od 26. do 29. dubna v Kralupech nad Vltavou. V konečné tabulce skupiny B extraligy jsme obsadili 3. místo.