Děvčata U15 vedou po výhře v Havířově svou skupinu

Sharing is caring!

Příborské basketbalistky U15 zajížděly v sobotu 17. února ve 4. kole druhé části Nadregionální soutěže do Havířova. Po výborném výkonu si připsaly třetí výhru a jsou v čele tabulky.

TJ Start Havířov – BK Příbor 44:52 (12:16, 18:30, 34:43)

Body: Hofmanová 16, Zajícová 11, Zlámalová 10, Špačková 9, Rašková 6, Netušilová, Pěnčíková, Masopustová, Činčalová a Šmídová 0. Fauly: 13/12. Trojky: 1/0. TH: 9/6 (66,6%)-12/6 (50,0%).

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: Do Havířova jsme odjeli bez dvou rozehrávaček. Nikol Wavrová jela s družstvem SBŠ Ostrava do Maďarska a Leontina Barvíková se zranila v utkání BK Příbor U17. Děvčata se s tímto problémem ale dokázala vyrovnat.

První čtvrtina byla vyrovnaná, ale ve druhé čtvrtině se hra našeho družstva zlepšila, hlavně v obraně. Dokázali jsme se prosazovat i v útočné fázi, kde se jsme se dokázali prosazovat kombinačně i střelecky jak z pod koše, tak i ze střední vzdálenosti. Po celý zápas si naše družstvo udržovalo přibližně desetibodový náskok a po neúplném 4. kole jsme si upevnili v tabulce první místo. Děvčata podala velmi dobrý výkon v tomto utkání.

Příští mistrovské utkání bychom měli hrát doma proti SBŠ Ostrava B, ale na žádost družstva Ostravy bude toto utkání odloženo na jiný termín. Tento týden jsou jarní prázdniny, tréninky jsou proto zrušené. Příští trénink bude v pondělí 26. února.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *