Začátek sezóny se blíží. Basketbalisté se soustředili v Rožnově

Sharing is caring!

V polovině září začne nová basketbalová sezóna. A všechny týmy Basketbalové klubu Příbor se na start svých soutěží pilně připravují už od poloviny srpna, kdy se v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnil pravidelný kemp.

Účast byla znovu veliká, do prostor základní školy 5. Května se letos o prázdninách vypravila přibližně stovka basketbalistů a basketbalistek od šesti do osmnácti let. Od soboty 19. do soboty 26. srpna je tam čekal dril a dřina, ale také zábava zkušeně usměrňovaná ostřílenými trenéry Miroslavem Slovákem, Robertem Bukovjanem, Liborem Piškytlem, Petrem Bobkem, Pavlem Bobkem Martinem Říčkou, Michaelou Drtilovou, Janou Nenutilovou a Martinou Mazáčovou. O dobrou náladu se starali také Irena Bukovjanová, Martin Kubáň a Milan Gabzdyl.

Děti se po příjezdu roztřídily do několika týmů. Po loňském roce, kdy bylo soustředění věnováno olympijským hrám v Riu, se tentokrát zařadily do družstev, které nesly názvy podle týmů zámořské NBA. „Náplní soustředění je všeobecná sportovní příprava zaměřená na rozvoj rychlosti, výbušnosti a obratnosti, ze které budou hráčky i hráči čerpat v příštích měsících. Naším úkolem a také přáním ale bylo, aby se děti učily spolupracovat v kolektivu,“ přiblížil trenér Miroslav Slovák.

Co se naučily prodají v sezóně, která pro většinu týmů začne v polovině září a skončí v dubnu, případně květnu příštího roku. Basketbalový klub do soutěží organizovaných Českou basketbalovou federací vyšle jedenáct týmů. Juniorky a mladší žáci U14 i U15 budou hrát ligu, ženy už tradičně druhou ligu.

Rozdělení týmů do soutěží

Ženy – 2. liga skupina B (v minulé sezóně 7. místo): Sezónu zahájí, podle původního rozpisu, který se ale může u všech soutěží změnit, v sobotu 23. září domácím utkáním proti Prostějovu, o den později se utkají doma se Žďárem nad Sázavou. Dalšími soupeři budou Basket Poděbrady, Nymburk B, Brandýs nad Labem, Bruntál a Sparta Praha.

Juniorky- Liga U19 (4. místo): První utkání čeká tým vedený Michaelou Drtilovou v sobotu 30. září na palubovce SŠMH Brno B. Dalšími soupeři juniorek budou ve skupině C SBŠ Ostrava B, BK Havířov, OSK Olomouc, Jiskra Kyjov, Basket Ostrava a Tišnov.

Kadetky – Nadregionální soutěž skupina D (3. místo): K prvnímu utkání nového ročníku nastoupí kadetky 8. října v Bruntále. Dalšími soupeři budou SBŠ Ostrava C, Krnov, Frýdek-Místek, Zlín a Basket Ostrava.

Mladší žačky U15 (loni 6. místo v žákovské lize): Letos budou hrát mladší žačky vedení Miroslavem Sýkorou Nadregionální soutěž, kterou zahájí v sobotu 16. září doma proti Prostějovu. Dalšími soupeři jim ve skupině E budou Basket Ostrava, SBŠ Ostrava B a Start Havířov.

Mladší minižačky U13 (9. místo): Tým vedený Liborem Piškytlem a Martinem Říčkou se i letos zapojí do Oblastního přeboru. První zápas je čeká v neděli 17. září taktéž proti Prostějovu. Dalšími soupeři jsou Valašské Meziříčí, Krnov, Přerov mix, Frýdek-Místek, Havířov, Bruntál, SBŠ Ostrava, Basket Ostrava, Lipník nad Bečvou a Rožnov pod Radhoštěm.

Muži (4. místo): Nově se v Moravskoslezském kraji budou hrát dvě skupiny – Oblastní přebor a loňská druhá třída, která ponese název Severomoravský přebor. Muži BK Příbor si polepšili a nově budou hrát vyšší soutěž Oblastní přebor proti týmům Botucal Karviná, Třinec, Snakes Ostrava C, Frýdek-Místek, SBŠ Ostrava, Nový Jičín C, Vsetín a Labrador Ostrava. První kolo je čeká doma 17. září doma proti SBŠ Ostrava.

Kadeti U17 (4. místo): Kadeti budou stejně jako v minulé sezóně hrát Nadregionální přebor. Ve skupině E se nejprve 23. září utkají doma se Sokolem Karviná a poté se postaví Startu Havířov, Snakes Ostrava B a BCM Olomouc.

Mladší žáci U15 (6. místo): Tým vedený trenérem Miroslavem Slovákem zůstává v žákovské lize, kterou zahájí 28. října na hřišti NH Ostrava (dalšími soupeři jsou Snakes Ostrava, JBC Brno, SAM BŠM Brno, Opava, Orli Prostějov, Vysočina), zahraje si ale souběžně také Nadregionální soutěž. Tu odstartuje 16. září v Havířově a poté bude hrát ve skupině F proti Basketpointu Frýdek-Místek, Valašskému Meziříčí, Lipníku, Bruntálu, Snakes Ostrava B a Novému Jičínu.

Starší minižáci U14 (2. místo): V žákovské lize se čtrnáctiletí basketbalisté utkají ve skupině F s Orly Prostějov, Snakes Ostrava, Opavou, BCM Olomouc, Snakes Frýdek-Místek, NH Ostrava a Novým Jičínem, s nímž 28. září doma soutěž zahájí.

Mladší minižáci U13 (3. místo): Tým vedený Robertem Bukovjanem bude hrát Oblastní přebor proti Opavě, Krnovu, Sokolu Karviná, Novému Jičínu, děvčatům z SBŠ Ostrava, NH Flames Ostrava, Snakes Ostrava, Hladnovu a Startu Havířov. Soutěž zahájí Torola 17.  září doma proti BK Opava.

Nejmladší minižáci U 12 (vicemistři ČR) – Loni nejúspěšnější tým klubu bude opět působit v Oblastním přeboru, který zahájí v neděli 17. září doma proti BK Havířov. Dalšími soupeři budou Snakes Frýdek-Místek, Snakes Orlová, NH Flames Ostrava MOaP, Snakes Ostrava, Havířov, Krnov, Opava, NH Flames Ostrava-Poruba, Bruntál a Hladnov.

A to není vše. Příborští basketbalisté věkové kategorie U15 a U14 si v nadcházející sezóně zahrají v evropské lize EYBL (European Youth Basketball League). „Zatím je domluveno, že na soupisce týmu Snakes Ostrava bude pětice našich hráčů. Liga je dvouletý projekt, kdy každou sezónu bude každý tým absolvovat tři turnaje v evropských zemích. Nejlepší týmy postoupí do superfinále,“ řekl trenér Miroslav Slovák. O soutěži EYBL ale někdy příště.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *