Kluci U12 si vybojovali právo hostit finále kvalifikace

Dvěma vysokými výhrami na Snakes Ostrava a především nad Frýdkem-Místkem si příborští basketbalisté věkové kategorie U12 vybojovali právo hostit finálovou skupinu kvalifikace do Národního finále.  Střelecky se zaskvěl Vojtěch Pustějovský, jenž v prvním utkání nastřílel 20 a ve druhém doknce 43 bodů!

Torola Basket Team Příbor – BK Snakes Ostrava 78:33 (8:7, 24:11, 21:8, 25:7)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Úvodní zápas 2. kola Kvalifikace o postup do Národního finále jsme hráli proti nejčastějšímu našemu soupeři BK Snakes Ostrava. V šatně před zápasem jsem klukům jasně řekl, ať rychle zapomenou na povedený zápas z úvodního kola kvalifikace, protože každý zápas je jiný a kluci z Ostravy nám chtěli určitě vrátit měsíc starý nepříjemný zážitek z Frýdku-Místku. Trenér hostů udělal oproti prvnímu kolu změnu a dva klíčové hráče nasadil do jedné pětky. Na tohle jsem musel rychle a operativně zareagovat při sestavení naší zahajovací sestavy. Kluci dostali jasný úkol hned v úvodu skóre natáhnout, protože kvalitu měl náš soupeř tentokrát soustředěnou do sudých čtvrtin.

Bohužel náš plán nevyšel a skóre 8:7 z první osmiminutovky nevěstilo nic dobrého. Hned v následující čtvrtině jsme ale zabrali a v poločase jsme se mohli radovat ze čtrnáctibodového vedení. Když se tímto výsledkem a super povzbuzováním domácího publika nechala strhnout i první rotace, bylo opět zaděláno na vítězství s perfektním výsledkem. Závěr zápasu jsme nevypustili a rozdíl 18 bodů z posledních osmi minut zápasu jen podtrhlo vynikající výkon celého týmu. Soupeři nepomohlo ani taktizování v sestavování jednotlivých pětek. Výsledek +45 se velice podobá tomu z Frýdku-Místku a musím přiznat, že jsem to tak „jednoduché“ v žádném případě nečekal.

Body: Vojtěch Pustějovský 20, Jakub Kött 19 (TH: 5/1), Viktor Ivánek 14, Vít Gabzdyl 10, Jan Bordovský 7 (2/1), Michal Grozman 3 (1/1), David Domitra a David Straka 2, Filip Wavra 1 (2/1), Patrik Frydrych 0 (2/0). TH: 12/4 (33,33%)

Torola Basket Team Příbor – BK Snakes Frýdek-Místek 116:19 (29:5, 29:6, 29:6, 29:2)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Zřejmě asi nikdo v tělocvičně Masarykova gymnázia nepochyboval o vítězi druhého utkání kvalifikace. Chceme ale pořádat finálové kolo kvalifikace v Příboře a proto jsme potřebovali vyhrát nad Frýdkem-Místkem pokud možno co největším rozdílem. Do soupeře jsme se zakousli od začátku a nepustili jsme se až do konce. Kluci z Frýdku-Místku si asi budou dlouho pamatovat příborskou rovnici 4×29 = 116. Střelecká fazóna Vojty Pustějovského je obdivuhodná, ale všem chci připomenout dvě věci. Za prvé, konečný výsledek je práce celého týmu a je úplně jedno, kdo to tam nasype. Za druhé platí to, že v sezóně přijdou daleko těžší zápasy a v těch bude potřeba střeleckou formu potvrdit.

V souběžně hrané kvalifikační skupině B přistoupil tým NH Ostrava ke 2. kolu kvalifikace tak, že na dva kvalifikační zápasy nominoval dvě sestavy. Top sestava odehrála utkání proti Opavě a zřejmě o dost mladší sestava odehrála zápas proti Orlové. Tím pádem máme lepší skóre než Nová huť a měli bychom mít jistotu pořadatelství finálové skupiny. Teprve ve finálové skupině se rozhodne, které dva týmy budou reprezentovat severní Moravu v Národním finále v roce 2018. Věřím, že tak jako v minulé sezóně nám bude na domácí palubovce našim pověstným šestým hráčem naše skvělé publikum v čele s pevným fanouškovským jádrem.

Body: Vojtěch Pustějovský 43 (4/1), Jakub Kött 19 (2/1), Jan Bordovský 13 (2/1), David Domitra a Kryštof Masopust 10, David Straka 6, Filip Wavra 5 (2/1), Viktor Ivánek a Ondřej Skupeň 4, Michal Grozman 2. TH: 10/4 (40%).