Mladíci bojovali v Novém Jičíně statečně

Sharing is caring!

V dohrávkách 6. kola Oblastního přeboru zajížděli kluci U13 do Nového Jičína, kde ovšem obě utkání prohráli.

BC Nový Jičín – TOROLA Basket Team Příbor 50:37 (6:9, 14:11, 15:6, 15:9)

Body: Hanzlík Jan 8, Pustějovský Vojtěch 8, Gabzdyl Vít 6 (6/2), Straka David 4, Bordovský Jan 3 (1/1), Hidson Harry 2, Kött Jakub 2. Kuliha Matěj 2 (1/0), Wavra Filip 2. TH: 8/3 (37,5%).

BC Nový Jičín – TOROLA Basket Team Příbor 42:36 (18:0, 5:15, 15:3, 4:18)

Body: Hanzlík Jan 18 (3/0), Gabzdyl Vít 7 (2/1), Skupeň Ondřej 3, Kuliha Matěj 2, Pustějovský Vojtěch 2 (2/0), Straka David 2, Wavra Filip 2 (2/0), Masopust Kryštof (2/0). TH: 11/1 (9,09%).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: V dohrávaných utkáních 6. kola Oblastního přeboru v Novém Jičíně mělo jít opět o získávání zkušeností našich mladších hráčů. Bohužel tento bonus, kvůli kterému tuto soutěž hrajeme, byl tentokrát na miskách vah vyvážen nepříjemným zraněním našeho kapitána Honzy Bordovského. Zranění hráče vždy mrzí a mrzí o to víc, když víte, že k němu nemuselo vůbec dojít. Dávno měla být přerušená hra kvůli faulu na jiného našeho hráče.

Rozhodčí v tomto utkání nastavili velice volný metr při posuzování nedovolených zákroků. Zřejmě se tentokrát skutečně domácím rozhodčím chtělo brzo domů, nebo že bychom nesměli přetáhnout stanovený čas vyhrazený pro zápasy kvůli následnému tréninku novojičínského týmu? Skutečně nevím. Co vím určitě je že jsem si připadal proti nadřazenosti a povýšenému chování rozhodčích znovu bezmocný. Trenér přece není nic, může jen držet ústa a být poslušný, protože My jsme Páni rozhodčí. Ve čtvrtek to bohužel odnesl zraněním náš hráč a dnes ještě nevíme, kdy se bude moci Hanzy na palubovku vrátit.

Omlouvám se, že jsem se více než hodnocení zápasu věnoval zranění našeho hráče a výkonům rozhodčích, ale kdo byl na zápasech přítomný osobně, tak se asi nediví. Nicméně platí pořád to stejné, chybí nám lepší obrana a větší bojovnost. Hlad po míči, i když chápu a beru, že proti vyšším a silovějším hráčům to jde hůř. Jen tyto zápasy nás ale posunou dál. A proto je hrajeme. V druhém zápase dostali velký podíl minutáže hráči, kteří dostávali v některých zápasech snad pouze vteřiny, a musím říct, že se příležitosti jaksepatří chopili. Do sudých čtvrtin nám pak zůstávali zkušení hráči, zatímco Nový Jičín měl na hřišti tu „zkušenost“ v podstatě pořád. Na to jsme si už ale zvykli. V Oblastním přeboru je velice málo týmů, které rozloží minuty rovnoměrně minimálně mezi deset hráčů.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *