Posílení muži porazili na úvod SBŠ Ostrava

Povedenější vstup do nové sezóny si příborští muži mohli těžko přát. V hale Masarykova gymnázia hostili chlapce hájící barvy SBŠ Ostrava a zvítězili o slušných šestnáct bodů.

BK Příbor – SBŠ Ostrava 78:52 (15:12, 35:24, 43:39)

Komentář trenéra Libora Piškytla: „Do nové sezóny jsme vstoupili proti týmu, se nimž jsme loňskou sezónu sehráli závěrečné dvojutkání o 3. místo, posilnění o dva hráče. Tomáše Vlčka, který si v Novém Jičíně v posledních letech procházel áčkem i béčkem, a Honzu Říčku, jenž který stále obléká prvoligový dres Snakes Ostrava.

Odveta za porážky nám vyšla i s úroky. Utkání mělo v prvním poločase hladký průběh, který jsme zlepšenou obranou a rychlým přechodem do útoku vyhráli o 11 bodů, nicméně po pauze přišel klasický výpadek ve třetí čtvrtině, kdy jsme od 5. minuty nedali ani koš. Soupeř nás zasypal 15 body v řadě a rázem zaostávali jen o čtyři body. Naštěstí to byl jen poslední výkřik a šňůrou 18:0 jsme vzali utkání zpět do vlastních rukou. Jedním ze základních faktorů pak byla obrana nejlepšího střelce Lukendy, kterému jsme povolili ‚jen‘ 16 bodů. Stále ještě musíme zapracovat na kolektivní obraně a doskoku. V útočné fázi to bude především o tom, abychom se – vzhledem k novým tvářím – sehráli.“

Body: M. Říčka 18, Vlček 14 (2 trojky), Knápek 11, P. Bukovjan 8, Kretschmann 7 (1 trojka), J. Říčka 6, Bilić 6, Novák 3 (1 trojka), Obercian 3 (1 trojka), Bobko 2. TH: 9/16 (56%). Fauly: 19.

Ve druhém kole Oblastního přeboru pojedou muži BK Příbor ve čtvrtek 5. října do Frýdku-Místku (20.30 hodin).