Příbor v žákovské lize dvakrát nestačil na Havířov

Dvakrát se příborští basketbalisté U15 v minulém týdnu postavili v žákovské lize stejně starém hráčům Havířova. Ani v jednom případě ale neuspěli. Po hladké porážce z Havířova doma odehráli výborné utkání, které ale těsně vyhrál soupeř. Vítězství se tým dočkal v sobotu 17. února v Nadregionální soutěži na palubovce Nového Jičína.

TJ Start Havířov – BK Příbor 86:44 (22:8, 20:13, 30:10,14:13)

Body: Dostál 18, Havel 9, Kubečka 7 (2 trojky), Hanzlík a Mich. Slovák 4, Ryšánek 2, Michna, Novák a Mar. Slovák 0. TH: 14/5 (36%). Trojky: 2. Fauly: 17. Užitečnost: Dostál 13, Havel 6 a Kubečka 5.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Do Havířova jsme jeli v úterý 13. února ve velmi oslabené sestavě a výsledek tomuto stavu odpovídal. S domácími hráči jsme nedokázali držet krok od prvních minut. Zaostávali jsme ve všech basketbalových dovednostech, všude jsme byli pozdě, naše obrana připomínala ementál.

BK Příbor – TJ Start Havířov 70:73 (10:17, 18:16, 24:15, 18:25)

Body: Dostál 33, Celerin 12, Havel 8, Machala a Mihál 4, Maléř 3, Gengela, Linart a Novák 2, Ryšánek, Mar. Slovák a Mich. Slovák 0. TH: 14/5 (50%). Trojky: 5. Fauly: 25. Užitečnost: Dostál 27, Celerin 10 a Havel 5.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Páteční odveta začala ve zcela jiném duchu. Zachytili jsme nástup do utkání a po většinu času první části jsme vedli. Vyrovnané utkání pokračovalo i v dalších dvou částech utkání a do poslední části jsme šli s vedením 52:48, které jsme v prvních třech minutách navýšili na desetibodový rozdíl. Hosté se však dvěma úspěšnými trojkovými pokusy dostali zpět do hry a v napínavé koncovce urvali vítězství. Odehráli jsme dobré utkání, bohužel jsme nedokázali ubránit bratry Tomkovy, kteří nám dali dohromady 48 bodů. Takové utkání, i když prohrané, nás posune v basketbalové abecedě dál než jednoduchá vítězství se slabšími soupeři v Nadregionální soutěži.

BC Nový Jičín – BK Příbor 49:67 (16:20, 12:20, 12:13, 9:14)

Body: Machala 22, Hanzlík 11, Havel 9, Novák a Ryšánek 6, Maléř 5, V. Ivánek 4, Linart a A.  Maslaňák 2, Mar. Slovák 0. TH: 14/8. Trojky: 3. Fauly: 21.

Komentář trenéra Miroslava Slováka: V Novém Jičíně jsme odehráli klidné utkání, které jsme měli od druhé čtvrtiny ve své režii. Pravidelně střídalo všech deset hráčů a každý měl možnost ukázat své basketbalové dovednosti. Jelikož je z tohoto utkání technický zápis lze s něj vyčíst některé zajímavosti: Poprvé v kategorii U15 vsítil Honza Hanzlík více jako 10 bodů, Alex Ryšánek zjistil, že umí vcelku dobře doskakovat (9 v obraně a 4 v útoku), Erik 4 získané míče, střelba za 3 body – 24/3 (12%), z pod koše 45/19 (42%) a z pole 15/5 (33%), trestné hody 14/8 (57%), celkem jsme měli 7 ztrát a 15 zisků.