Torola je po dvou kolech na čele Oblastního přeboru

Basketbaloví minižáci U12 vyhráli obě utkání 2. kola Oblastního přeboru a bez porážky vévodí tabulce.

BK Snakes Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 35:50 (10:11, 2:9, 11:16, 12:14)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Ve 2. kole Oblastního přeboru nás čel těžký a nepříjemný soupeř BK Snakes Ostrava. Výsledky z minulé sezóny nás stavěly do pozice mírného favorita, byly tady ovšem dva otazníky. Do Ostravy nás vlivem nemocí mohlo odcestovat jen deset a soupeř před sezónou ulovil pět posil z Hladnova.

Úvodní čtvrtinu jsme zvládli +1 a po druhé čtvrtině jsme náskok už osmibodový. To ale proti takovému soupeři nic neznamená. My jsme však i ve třetím dějství náskok navýšili a když jsme neprohráli ani poslední osmiminutovku, dokráčeli jsme si pohodlně k patnáctibodovému vítězství.

Body: David Domitra (2/1 TH) a Viktor Ivánek 9 (2/1), Jan Bordovský 8 (6/4), Vít Gabzdyl 7 (3/1), Jakub Kött 5 (6/1), Filip Wavra 4, Lukáš Bělaška, Patrik Frydrych, Vilém Gabzdyl a Jakub Maslaňák 2. TH: 19/8 (42,11%).

BK Snakes Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 43:51 (16:6, 9:16, 5:23, 13:6)

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Druhé utkání začalo docela jinak. Vedení soupeře 16:6 po úvodu čtvrtině nevěstilo nic dobrého a já začínal mít obavy, jestli našim deseti statečným nedochází síly. Ve druhé čtvrtině jsme však náskok snížili a udrželi jsme se na dostřel tří bodů. A pak přišel uragán. Soupeři jsme ve třetí čtvrtině dovolili dát jen pět bodů, zatímco my zatížili jeho konto dvaceti třemi body. Od třetí minuty této čtvrtiny se vlnila síťka jen u koše ostravských hadů. I když jsme poslední úsek hry prohráli o sedm bodů, patnácti bodový polštář z předcházejících tří čtvrtin byl dostačující pro naše druhé ostravské vítězství. Musím připomenout, že soupeř stejně jako my dodržoval pravidlo „každý hráč pouze ve dvou čtvrtinách“. My bohužel museli hrát bez střídání, za což kluky obdivuji. Svědčí to o jejich dobré fyzické připravenosti na sezónu. Závěrem bych chtěl poděkovat všem rodičům a fanouškům za skvělou podporu.

Body: Vít Gabzdyl 12 (3/2 TH), Jan Bordovský 9 (4/1), Viktor Ivánek 8, Jakub Maslaňák 6 (2/0), Jakub Kött a Filip Wavra 6 (2/0), David Domitra 2 (1/0), Vilém Gabzdyl 2. TH: 12/3 (25 %).