Torola porazila SBŠ a slaví další dvě výhry

Sharing is caring!

V předehrávce 7. kola oblastního přeboru U13 přivítal tým Torola Basket Team na domácí palubovce přivítali netradičního soupeře – děvčata z SBŠ Ostrava. V obou sobotních utkáních se domácí radovali z vítězství.

Torola Basket Team Příbor – SBŠ Ostrava 42:30 (6:13, 16:4, 12:9, 8:4)

Body: Vojtěch Pustějovský 10, Jan Bordovský 7 (TH: 8/1), Viktor Ivánek 6 (2/0), David Straka 4, Jan Hanzlík 3 (4/1), David Domitra 2 (1/0), Patrik Frydrych 2 (2/0), Harry Hidson, Jakub Kött, Ondřej Skupeň a Filup Wavra 2. TH: 17/2 (11,76%).

Torola Basket Team Příbor – SBŠ Ostrava 49:38 (12:9, 18:11, 11:14, 8:4)

Body: Jan Hanzlík 16, Jakub Kött 8 (1/0), Vojtěch Pustějovský 8 (2/0), Viktor Ivánek 6, Jan Bordovský 4, Filip Wavra 3 (2/0), David Domitra a Kryštof Masopust 2. TH: 5/0 (0%). Trojka: 1 (Wavra).

Komentář trenéra Roberta Bukovjana: Úvod prvního zápasu nám nevyšel. Snad jsme se potřebovali rozkoukat, seznámit se s děvčaty, potlačit v sobě gentlemanské pudy. Vypadalo to, jako bychom jsme se báli děvčata porazit. Druhá čtvrtina utkání už byla z naší strany o dost lepší a díky tomu jsme šli do druhé půle s mírným náskokem pěti bodů. Když ve zlepšeném výkonu pokračovala i první formace, náš náskok se navyšoval. Přesto kluci museli udržovat stále maximální koncentraci především v obraně. To se povedlo a díky tomu jsme mohli slavit třetí vítězství v této soutěži v této sezóně.

A čtvrté na sebe nenechalo dlouho čekat. Odveta měla v podstatě obdobný průběh jen s tím rozdílem, že slabší chvilku jsme si tentokrát vybrali ve třetí čtvrtině. Chtěl bych kluky pochválit za obranu, která je pro nás vždy stěžejní. V utkáních s vyššími protihráčkami mi šlo hlavně o natrénování odstavování protihráček na obranném doskoku. To se nám ne vždy dařilo, ale kluci brzo pochopili, že na této činnosti budu v obou zápasech trvat a musím přiznat, že se s přibývajícími minutami v této herní činnosti zlepšovali. V útoku jsme předváděli docela pohledné akce. To ale není nic neobvyklého, neboť stále se nám chce více útočit než bránit. Nakonec chci poděkovat našim fanouškům za opět perfektní domácí kulisu.

 

 

One comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *