Turnaj basketbalových nadějí Kyjov 2017

První akcí nové sezóny 2017/2018 pro příborské basketbalové juniorky byl turnaj nadějí v Kyjově. Nově tvořený tým bojoval především sám se sebou, přesto se radoval z jedné výhry nad Vysočinu a obsadil konečné 5. místo.

„Turnaj byl naše první představení v zápasovém tempu s nově se skládajícím týmem, který musíme velmi razantně omlazovat. Na turnaji nebylo soupeře, který by byl kvalitou lepší než my, avšak díky vlastním chybám a nedůrazu jsme neobsadily lepší než 5. místo. Jednotlivá utkání nám ukázala naše největší slabiny, kterými jsou špatný doskok a špatná výpomoc v

obraně,“ hodnotila trenérka Michaela Drtilová.

„Děvčata musím samozřejmě za některé předvedené výkony i pochválit. Potěšitelné také bylo, že trojice hráček z týmu U15, které se s touto kategorií potkaly úplně poprvé a s týmem nikdy nehrála, se neztratila. Postupem času se mohou stát trvalými oporami,“ dodala Michaela Drtilová. Do All Stars turnaje byla vybrána Karin Šimíčková, nejlepší střelkyní týmu byla Dorka Drabíková.

BK Sereď – BK Příbor 50:47 (11:15, 23:22, 37:30)

Komentář trenérky: K prvnímu utkání na turnaji jsme nastoupily pouze v 7 hráčkách, naopak na druhé straně se rozcvičovalo 14 velmi hlasitých soupeřek. Nenechaly jsme se ale zastrašit a slušnou prací v útoku jsme sbíraly fauly soupeřek, které nás posílaly na čáru trestných hodů. Bohužel, ve třetí čtvrtině jsme vypadly z herního tempa na obou polovinách hřiště a soupeřky nás trestaly. V poslední čtvrtině jsme ale skvěle zamakaly v obraně a střelou za tři body jsme snížily v posledních 15 vteřinách na rozdíl pouhého bodu. Po oddechovém čase soupeřek jsme ihned faulovaly, soupeřky bohužel odskočily na rozdíl tří bodů a poslední akce nám bohužel vinou útočného faulu nevyšla a tak jsme si z prvního utkání odnesly prohru.

Body: Šimíčková 17, Kostelníková 10, V. Reichertová 8, Maléřová 7, Drabíková 4, Chromečková 1, Hejtmánková 0. TH: 38/24, trojky: 5, fauly: 17.

BK Příbor – Jiskra Kyjov 59:76 (20:21, 32:39, 50:55)

Komentář trenérky: V sobotním ranním utkání jsme se postavili pořadatelskému týmu z Kyjova. K utkání nás nastoupilo již osm, a tak jsme chtěly zvítězit. Bohužel jsme se celé utkání potýkaly se zbytečnými fauly a velmi špatnou obranou, zejména ve výpomoci a na doskoku. V posledních vteřinách 3. čtvrtiny jsme dokázaly ještě skóre snížit na 5 bodů, avšak naprostý obranný výpadek nás v poslední čtvrtině stál lepší výsledek, nebo dokonce vítězství.

Body: Drabíková 25, K. Reichertová 12, Šimíčková 12, Kostelníková 5, Chromečková 4, V. Reichertová 4, Maléřová a Hejtmánková 0. TH: 18/10, trojky: 4, fauly: 21.

Vysočina – BK Příbor 40:44 (15:11, 25:19, 29:32)

Komentář trenérky: Ke třetímu utkání jsme nastoupily již s děvčaty z našeho týmu U15 a bylo nás tedy 11. Vstup do zápasu byl ovšem velmi tragický a celý první poločas byl obrovské trápení. Naštěstí ve druhém poločase jsme přitlačily v obraně a dokázaly jsme vývoj utkání otočit a potvrdit roli favorita, i když ne moc přesvědčivě.

Body: V. Reichertová 14, Kostelníková 8, Chromečková 7, Šimíčková 7, Drabíková 3, K.

Reichertová 2, Barvíková 2, Hejtmánková, Maléřová, Rašková a Zajícová 0. TH: 9/6, trojky: 1, fauly: 6

BK Příbor – KP Brno 32:60

Komentář trenérky: K podvečernímu utkání jsme nastoupily proti týmu Brna. Začátek utkání jsme zvládly podchytit, ale poté se nám zavřel poklop na koši soupeře a naši impotenci v útoku podporovala špatná obrana a bohužel nám soupeřky odskočily. Do utkání se alespoň rovnoměrně zapojilo všech 11 hráček a všechny dokázaly vsítit bod.

BK Příbor – OSK Olomouc 26:47 (2:6, 12:22, 22:34)

Komentář trenérky: K poslednímu utkání jsme nastoupily v pravé poledne proti OSK Olomouc. Úvod utkání bylo střelecké trápení na obě strany a stav 2:6 po první čtvrtině tomu odpovídal. Bohužel, naše hra byla po celý zápas ospalá, bez bojovnosti a bez jakéhokoliv zápalu se stavem něco udělat a zaslouženě jsme odcházely z tohoto utkání poraženy.

Body: Drabíková 10, V. Reichertová 5, Kostelníková 4, Rašková 3, Šimíčková 2, K. Reichertová 2, Zajícová 2, Chromečková 0, Maléřová 0, Hejtmánková 0, Barvíková 0.