Tým děvčat U15 útočí na čelo tabulky

Dvě utkání proti ostravským týmům odehrály děvčata BK Příbor U15. V Ostravě s tamním béčkem SBŠ prohrály o devět bodů, doma naopak o dvacet bodů přehrály Basket Ostrava.

SBŠ Ostrava B – BK Příbor 58:49 (11:8, 26:16, 44:30)

Body: Wavrová 12, Špačková a Hofmanová 10, Zajícová 8, Rašková 7, Pěnčíková 2, Barvíková, Masopustová a Šmídová 0. TH: 9/4 (44,4%)-23/12 (52,2%). Fauly: 18/5. Trojky: 3/1.

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: Do předehrávky na palubovce lídra druhé části Nadregionální soutěže jsme opět nastoupili v neúplné sestavě. Chyběly nemocné Barča Činčalová, Jana Nenutilová a Vendy Zlámalová (nemoc), s velkým handicapem nastoupila Iva Rašková, kterou trápil dusivý kašel.

Přesto děvčata podala velmi dobrý výkon a byla domácím hráčkám rovnocenným soupeřem.

V úvodní čtvrtině naše děvčata hrála po taktické stránce velmi dobře a opět měla pěkné útočné kombinace, které úspěšně zakončovala. Tento úsek jsme prohrály o 3 body (11:8).

Zlom přišel ve 2. čtvrtině, kdy jsme začaly vyrábět ztráty – špatné vyhazování z autu a nepřesné přihrávky – čehož domácí využily a odskočily na rozdíl 10 bodů (26:16).

Ve 3. čtvrtině jsme hru opět zlepšili hlavně v obranné činnosti a začalo se nám dařit i střelecky tuto část jsme prohráli o 3 body (17:14). V závěrečné čtvrtině byl náš výkon nejlepší tuto závěrečnou část jsme dokonce vyhrály o 5 bodů (19:14).

BK Příbor – Basket Ostrava 65:45 (17:6, 35:15, 52:31, 65:45).

Body: Wavrová 17, Hofmanová 15, Rašková 11, Zajícová 10, Zlámalová 6b, Špačková 4, Jurečková 2, Pěnčíková, Barvíková Leontina, Činčalová a Šmídová 0. TH: 11/2 (18,2%)-18/7 (38,9%). Fauly: 17/10. Trojky: 1/0.

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: V předehrávaném utkání 9. kola Nadregionální soutěže jsme hostili děvčata týmu Basket Ostrava a začátek utkání nám po delší době vyšel velmi dobře. Po taktické stránce hráčky plnily své úkoly precizně, hlavně v obranné činnosti. Hned v úvodu utkání si naše družstvo vytvořilo desetibodový náskok, který postupně navýšilo až na rozdíl dvaceti bodů.

Škoda, že se děvčatům nedařila střelba trestných hodů (11/2). Naopak velmi dobře nám z dobré obrany vycházely rychlé protiútoky. V postupných útocích se hráčky dobře prosazovaly střelecky. V tomto utkání podaly všechny hráčky velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězily rozdílem 20 bodů a soupeři vrátily porážku ve které jsme v Ostravě prohrály o 3 body. Touto výhrou jsme udělaly další krok k udržení 2. místa v tabulce pro konečné pořadí v soutěži.

Příští mistrovské utkání se hraje v Ostravě proti Basket Ostrava v pátek 4. května v 17.20 hodin v hale Trojhalí.