Tým děvčat U15 zahájil nadstavbu vysokým vítězstvím

Sharing is caring!

V úvodním kole nadstavbové části Nadregionálního přeboru žaček U12 se děvčata BK Příbor v pátek 26. ledna utkala se soupeřkami z Havířova. A do druhé části sezóny vstoupila vítězně.

BK Příbor – TJ START Havířov 73:42 (20:9, 39:26, 63:35)

Body: Michaela Hofmanová 30, Markéta Zajícová 12, Iva Rašková 11, Nikol Wavrová 10, Tereza Špačková 4, Jana Netušilová, Leontina Barviková a Eliška Pěnčíková 2, Vendula Zlámalová, Adéla Jurečková, Barbora Činčalová a Klára Šmídová 0. Fauly: 18/16. Trojky: 3/0. TH: 17/6 (35,3%) – 25/8 (32,0%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Zpočátku bylo utkání vyrovnané, ale postupem času naše družstvo soupeři odskočilo až na rozdíl deseti bodů. Tento náskok jsme postupně navyšovali až na konečných 31 bodů. Všechny děvčata podala velmi dobrý výkon. Naše hra vycházela z dobře organizované obrany, kde jsme se pokoušely zdvojovat hráčky už na útočné polovině. Sice je tato obranná činnost velmi náročná, ale děvčatům vycházela. Úspěšně získávaly míče a tímto se prosazovaly bodově po zahraném rychlém protiútoku.

Škoda, že nám nevycházela střelba z trestných hodů, tím by byla ještě výhra výraznější, ale zase jsme byli dostatečné úspěšní ve střelbě ze střední vzdálenosti, z trojek (3 proměněné trojky) a hlavně zakončování z pod koše po dvojtaktu.

Příští utkání odehraje tým U15 v pátek 2. února v Ostravě proti SBŠ Ostrava B a následující den v 17 hodin budeme doma hostit družstvo Basket Ostrava.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *