Úvod s Prostějovem ženám nevyšel

Sharing is caring!

Na úvod nového ročníku 2. ligy žen hostily příborské basketbalistky soupeřky z Prostějova. Tradiční rival přestřílel domácí hráčky hlavně střelbou ze střední vzdálenosti.

BK Příbor – TJ OP Prostějov 58:71 (11:16, 27:35, 42:55)

Domácím hráčkám nevyšel už vstup do utkání. „Zpočátku vypadala naše hra v útoku lehce chaoticky, v průběhu zápasu se nám ji ale podařilo uklidnit a dávat body zejména z nájezdů,“ popisovala hráčka Markéta Papaková. „Bohužel na doskoku jsme propadaly, jak v útoku, tak v obraně. Soupeřky nám dávaly snadné koše, které padaly po naší neuspořádané obraně či neúspěšných doskocích,“ doplnila Markéta Papaková.

Pozitivem na úvodním zápase sezóny bylo úspěšné zapojení mladých hráček, které se na hřišti v žádném případě neztratily. Do příštího utkání je však nezbytné zapracovat zejména na obraně a doskocích. Šanci napravit úvodní nezdar budou mít hráčky netradičně v pátek 6. října, kdy od 19 hodin hostí Žďár nad Sázavou. O víkendu 7. a 8. října je naopak čeká cestování. Pokud nedojde ke změnám, budou hrát ženy nejprve v sobotu v Brandýse nad Labem a těžký trojboj ukončí v neděli na palubovce pražské Sparty.

Body: Königová (1 trojka) a Nenutilová 13, Drabíková, Kleinová (1 trojka) a Papaková 6, A. Chromečková a Vyvlečková 3, Maléřová, K. Reichertová, Šimíčková a Šťastná 2, Štupáková 0. TH: 19/14. Trojky: 2. Fauly: 21.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *