Vstup do kategorie U13 děvčatům nevyšel

Sharing is caring!

Našim nejmladším basketbalistkám, které v této sezóně postoupily do kategorie U13 úvod sezóny nevyšel. V domácím prostředí tělocvičny Masarykova gymnázia hostily urostlejší hráčky Prostějova, kterým dvakrát vysoko podlehly.

BK Příbor – TJ OP Prostějov 18:52 (4:8, 12:22, 14:36)

Hodnocení trenéra Martina Říčky: Do prvního soutěžního utkání jsme nastoupili s velmi dobrou a těsnou obranou. Bohužel to nám vydrželo jen do konce úvodní čtvrtiny. V dalším průběhu provázely naši hru zmatky, což vedlo ke zbytečným ztrátám balónu. A to hlavně při rozehrávce z koncové čáry a při postupném protiútoku. Do druhého poločasu jsme vstupovali s velmi velkým bodovým rozdílem, díky kterému jsme utkání nedotáhli do vítězného konce.

Body: Hladíková 6, K. Chromečková 4, P. Debefová 4, Kubalová 3, Koďousková 1. TH: 2/9 (22%). Fauly: 7.

BK Příbor – TJ OP Prostějov 19:74 (4:10, 9:28, 18:44)

Hodnocení trenéra Martina Říčky: Do druhého utkání jsme vstupovali s tím, že musíme soupeřky utahat, jelikož přijely pouze v devíti. Bohužel se nám to vůbec nepodařilo. Místo abychom protihráčky fyzicky převálcovali, začaly docházet síly nám. Díky tomu narůstal počet ztrát, kterých bylo víc a víc a rozdíl ve skóre se neustále zvyšoval.

Body: Hladíková 5, Tomaškovičová 4, K. Chromečková 4, Peterová 4, P. Debefová 2. TH: 3/18 (16%). Fauly: 1.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: Co se týče obrany 1na1, nastoupily holky do utkání ve velkém stylu, bohužel nám stále dělá problém zisk balónu, který se odvíjí od týmové obrany a hlavně pozornosti při hře. Problém s dobíráním volných hráček při vypomáhání v obraně, s braním na záda a odstavením, to všechno nám nedovolilo doskakovat míče pod vlastním košem a mělo za následek jednoduché body hostujícího týmu.

Pod obroučkou dokážeme doskočit leda míč, který propadne síťkou, což se pochopitelně do statistik jako doskok počítat nemůže. V útočné fázi musíme hru hlavně zklidnit. Zbytečně hrajeme pod tlakem a stresem, nedůslednost a zbrklost přihrávek a zakončení nás vede ke zbytečným ztrátám. Prostějovské holky byly sice o něco vyšší, nicméně to vůbec nevypovídá nic o naší hře, o tom jsme se mohli přesvědčit na turnaji v Přerově.

Ve druhém kole Oblastního přeboru hostí děvčata v sobotu 23. září opět na domácí palubovce tým SBŠ Ostrava. První utkání začíná v hale Masarykova gymnázia ve 12.30 hodin.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *