Ženy chtějí do finálové skupiny. Juniorky omladily

Sharing is caring!

Na konci září vstoupí příborské basketbalistky do další sezóny s cílem vylepšit loňský ročník, ve kterém ženám BK Příbor utekl postup do finálové skupiny druhé ligy o jedinou výhru. „Máme jasný, avšak nelehký úkol, kterým je postup ze základní skupiny,“ upozornila členka ženského týmu Markéta Papaková.

Úkol to bude o to těžší, že se tým vedený hrající trenérkou Janou Nenutilovou bude ve většině utkání obejít bez nejlepší střelkyně Michaely Drtilové. Příborská kapitánka dostala nabídku hrát první ligu v Havířově. „Nahradit naši jednoznačnou rozehrávačskou jedničku bude opravdu těžký úkol. Dobrou zprávou je, že Míša chce za náš tým nastupovat, jak jen to půjde,“ uvedl Markéta Papaková.

Přestup Michaely Drtilové není jedinou ztrátou, která družstvo příborských žen postihla. „Budeme  hrát ve značné obměněné sestavě. K oslabení došlo také na pozicích pivotek, kde si hráčky vybírají mateřskou přestávku. Sestava tak bude doplněna mladšími hráčkami, které se s ženami setkávaly již v loňské sezóně a na jejichž sehrávání jsme pracovali celý měsíc před startem sezóny,“ popsala Markéta Papaková.

Kromě již tradičních soupeřů jako je Prostějov či Nymburk na tým žen v letošní sezóně 2. ligy čeká nováček soutěže Bruntál, který se jistě bude chtít v druhé lize ukázat v nejlepším světle, a družstvo BA Sparta, které bylo přeřazeno z první ligy do nižší soutěže.

Složení týmu pro sezónu 2. ligy 2017/2018: Adéla Maléřová, Karin Šimíčková, Michaela Drtilová, Nikola Kleinová, Alice Chromečková, Klára Reichertová, Kristýna Štupáková, Dora Drabíková, Irena Vyvlečková, Barbora Šťastná, Klára Königová a Markéta Papaková. Hrající trenérkou je Jana Nenutilová.

Juniorský ženský tým Basketbalového klubu Příbor čeká v nadcházející sezóně generační obměna. „Proto očekávám, že tahle sezóna bude především o sbírání zkušeností,“ připomněla trenérka týmu U19 Michaela Drtilová. „Do týmu žen přešly hráčky ročníku 1998 Klára Königová a Kateřina Dvořáková, obejít se budeme muset také bez Gabriely Buskové, která bude oblékat dres SBŠ Ostravy v extralize U19,“ pokračovala trenérka.

K týmu, který bude i v sezóně 2017/2018 hrát Ligu juniorek U19, se proto připojí více hraček z družstva kadetek. „Věřím, že se holky ve starší kategorii neztratí,“ řekla Michaela Drtilová. Juniorský tým zahájil přípravu na novou sezónu počátkem srpna. „Přestože zdaleka neprobíhala podle mých představ, pevně doufám, že si ostudu netrhneme. Soupeři ve skupině jsou pro nás většinou známí. Utkáme se ale také se dvěma nováčky, a to s týmy OSK Olomouc a Basket Ostrava,“ uvedla trenérka Michaela Drtilová.

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *