Ženy mají první výhru. Porazily Žďár nad Sázavou

Sharing is caring!

Po úvodní porážce s Prostějovem čekaly na příborské ženy v krátkém sledu hned tři utkání. V dohrávce druhého kola se naše basketbalistky dočkaly v pátek 6. října první výhry v sezóně, když doma porazily Žďár nad Sázavou o osm bodů. Hned na druhý den se hráčky vydaly na krátký trip do Čech, kde ale nestačily na Brandýs nad Labem ani pražskou Spartu.

BK Příbor – BK Žďár nad Sázavou 69:61 (24:19, 40:33, 58:45)

Komentář Markéty Papakové a Jany Nenutilové: Téměř v plné sestavě jsme na domácí palubovce nastoupily k dohrávce druhého kola proti Žďáru nad Sázavou. I přes střelecké trápení se nám dařilo v průběhu zápasu udržovat před soupeřkami bodový náskok, který se díky pozornosti v obraně v průběhu zápasu navyšoval. Soupeřky nás ovšem trápily přesnou střelbou ze střední vzdálenosti a kvůli našemu výpadku v posledních minutách zápasu se na nás začaly nepříjemně dotahovat. Naštěstí byl bodový náskok z předchozích čtvrtin dostatečný a podařilo se nám  vybojovat první letošní výhru před domácím publikem.

Body: Königová 19, Drtilová 15, Drabíková 7 (1 trojka), Šimíčková 5 (1 trojka), Kleinová, Nenutilová, Papaková a Šťastná 4,  Vyvlečková 3, Chromečková a Maléřová 2, V. Reichertová 0. TH: 28/19. Trojky: 2. Fauly: 20.

BK Brandýs nad Labem – BK Příbor 73:58 (24:12, 42:32, 58:45)

Komentář Markéty Papakové a Jany Nenutilové: Ačkoliv se z výsledku sobotního utkání z Brandýsu nad Labem zdá, že se jednalo o jednostrannou záležitost domácích hráček, opak byl pravdou. Až na první čtvrtinu, kterou jsme prohrály o 12 bodů, jsme se soupeřkami sehrály krásný zápas, který jsme nedotáhly do vítězného konce pouze vlastními neproměněnými koši. Soupeřky hrály rychlý a jednoduchý basketbal, který se nám v průběhu zápasu podařilo ubránit, a ve třetí čtvrtině jsme se dotáhly na rozdíl čtyř bodů. Bohužel na konci třetí čtvrtiny přišel asi dvouminutový výpadek, kdy jsme nebyly schopny proměnit vyložené šance, zatímco soupeřkám propadla obroučkou každá střela. Protihráčky nám tak během dvou minut utekly opět o 13 bodů a již nebylo v našich silách tento výsledek zvrátit.

Body: Papaková 12, Drabíková 11, Kleinová a Šťastná 9 (1 trojka), Königová 6, Nenutilová 5, Šimíčková 4, Štupáková 2, Chromečková a Vyvlečková 0. TH: 24/15. Trojka: 1. Fauly: 21.

BA Sparta Praha – BK Příbor 73:59 (19:21, 39:31, 58:44)

Komentář Markéty Papakové a Jany Nenutilové: K nedělnímu utkání jsme nastoupily s lehkými obavami, jelikož se jednalo o soupeřky, které hrály v loňském roce vyšší soutěž. Od začátku jsme však do zápasu nastoupily s vysokou aktivitou v obraně i v útoku, což znamenalo vítězství v první čtvrtině. Celý zápas jsme na hřišti nad soupeřkami převažovaly ve všech herních činnostech. Bohužel bez proměňování střeleckých šancí nelze ve druhé lize vyhrávat.

V obou víkendových zápasech jsme se měly radovat z vítězství. Oproti úvodnímu zápasu sezóny jsme se výrazně zlepšily v obraně. Stále je však třeba zapracovat na vyšší obranné aktivitě a nenechat protihráčky tvořit hru. Bohužel se nám střelecky od začátku sezóny nedaří, což je zejména na konečném skóre zápasu výrazně znát. Zvýšením obranné aktivity a zpřesněním střelby v domácích zápasech snad těmto soupeřům vysoké porážky vrátíme.

Body: Königová a Papaková 16, Štupáková 8, Kleinová 7, Nenutilová 4, Drabíková a Šimíčková 3, Vyvlečková 2, Chromečková a Šťastná 0. TH: 26/17. Fauly: 16.

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *