Ženy udržely druhou ligu i pro příští sezónu

Sharing is caring!

Příborské ženy se v nedávno skončené sezóně 2017/2018 na šesté příčce a budou hrát druhou basketbalovou ligu i na podzim.

Cíl měly ale vyšší než jenom udržet druhou ligu. I bez kapitánky Michaely Drtilové, která odehrála sezónu v prvoligovém Havířově, se chtěly po základní části umístit tak, aby si vybojovaly účast ve finálové skupině. Ten se jim ale nepovedl uskutečnit. Sedmá pozice po dlouhodobé části sezóny odsoudila ženy do skupiny o udržení. „V posledních zápasech jsme naštěstí urvaly vítězství a vylepšily si pozici v konečném pořadí na šesté místo v tabulce,“ uvedla hráčka a členka trenérského týmu Jana Nenutilová.

Ženy do sezóny 2017/2018 vstupovaly bez několika podkošových hráček. „Plně obsazené byly naopak pozice křídel a rozehrávačky mohly ve velkém čerpat zkušenosti z 2. ligy. Ačkoliv by se z průběžných výsledků jednotlivých utkání mohlo zdát, že jsme na lepší umístění v soutěži neměly, opak je pravdou. Podávaly jsme slušné výkony, které byly bohužel pravidelně střídány několika minutovými výpadky jak v obraně, tak v útoku. V takto vyrovnané soutěži jsme za ně byly velmi rychle potrestány a v závěru zápasu jsme se rozdíl ve výsledku snažily jen neprohloubit,“ popisovala Jana Nenutilová.

Pozitivem nedávno skončeného ročníku bylo úspěšné doplnění týmu mladšími hráčkami, které by měly v dalších letech tým táhnout. „Také sestava se ustálila, ovšem tristní byla účast na trénincích. Také motivace hráček uspět byla v mnoha případech na bodě mrazu. Snad se takovému přístupu v příští sezóně vyvarujeme a budeme opět bojovat o příčky nejvyšší,“ řekla Jana Nenutilová.

Výběr ze statistik:

Nejvíce bodů: Markét – 102

Nejvíce trojek: Niki, Janča – 6

Nejvíce šestek: Niki – 65

Nejvíce faulů: Niki – 60

Nejvíce zápasů: Niki – 20 (všechny)

Nejvyšší účast na trénincích: Alička, Janča – 87%

 

 

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *