Chybně přičtené body rozhodly o těsné porážce

Sharing is caring!

Těžko uvěřitelnou chybu udělali zapisovatelé a rozhodčí v utkání Oblastního přeboru kategorie U13, ve němž se utkala Nová Huť Ostrava a BK Příbor. Domácí tým zvítězil ve druhém utkání těsně o jeden bod 45:44 zásluhou chybně přičteného koše pro domácí tým.

NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 59:40 (13:13, 16:15, 16:8, 14:4)

Body: Jakub Kött 9, Ondřej Skupeň 7 (TH: 4/1), Michal Grozman 6, David Domitra 5 (2/1), Vít Gabzdyl 5 (6/3), Vojtěch Pustějovský 4 (2/0), Jan Bordovský a Filip Wavra 2. TH: 14:5 (35,7%). Trojky: 1 (Kött). Fauly: 9

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V prvním utkání jsme dokázali držet krok se silným soupeřem do poločasu. Poté se začala projevovat výšková převaha soupeře, který nás přeskákal jak v obranném, tak bohužel i v útočném doskoku. Soupeři jsme dovolili pohodlně skórovat z druhých, ale i třetích šancí právě po útočných doskocích. Je potřeba se znovu zaměřit na doskakování. A to nejen podkošových hráčů, ale i hráčů z perimetru.

NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 45:44 (4:13, 15:8, 6:16, 20:7)

Body: Vít Gabzdyl 10 (TH: 2/2), Jan Bordovský 7, Vojtěch Pustějovský 6, Jakub Kött 5, Ondřej Skupeň 5 (4/1), Filip Wavra 4 (2/2), David Domitra 3 (3/1), Michal Grozman a David Straka 2. TH: 11:6 (56,6%). Trojky: 2 (Bordovský, Kött). Fauly: 11.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Promíchání sestavou mělo za následek to, že první dvě čtvrtiny nebyly tak jako v prvním utkání vyrovnané, ale výsledkově rozdílné. Zatímco my jsme měli navrch v úvodních osmi minutách zápasu, soupeř zase ve druhém dějství. Nicméně poločasový výsledek byl opět hodně vyrovnaný. A protože jsme dokázali v další liché čtvrtině svůj náskok opět navýšit, bylo v závěrečných osmi minutách na soupeři, aby dotahoval. To se mu až do páté minuty nedařilo. Naši úspěšnou trojkou jsme si stále drželi devíti bodový náskok. Agresivní obrana soupeře po celém hřišti nám však v závěru zápasu moc nechutnala. Pramenily z ní naše ztráty, po kterých soupeř nekompromisně trestal. Osm sekund před koncem tak ostravští hráči otočili zápas ve svůj prospěch o jediný bod. Na to jsme už nedokázali odpovědět. Takové těsné porážky vždy mrzí, ale je potřeba je se ctí, sportovně přijmout.

To se i stalo, nebýt tady jednoho velkého ALE. Chybou stolku a rozhodčích, kteří mají zápis během utkání kontrolovat, byly v průběhu zápasu soupeři chybně připočteny dva body. V kategorii U13 mě opravdu nenapadlo kontrolovat zkontrolovaný zápis předtím, než ho rozhodčí uzavřou svým podpisem. Chybami se člověk učí. Výhru soupeři přejeme, i když si ji nezasloužil.