Po těsné porážce zůstal pocit hořkosti

Velké zmatky doprovázely utkání Oblastního přeboru kategorie U13, ve němž se utkala Nová Huť Ostrava a BK Příbor. Domácí tým zvítězil ve druhém utkání těsně o jeden bod 45:44.

NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 59:40 (13:13, 16:15, 16:8, 14:4)

Body: Jakub Kött 9, Ondřej Skupeň 7 (TH: 4/1), Michal Grozman 6, David Domitra 5 (2/1), Vít Gabzdyl 5 (6/3), Vojtěch Pustějovský 4 (2/0), Jan Bordovský a Filip Wavra 2. TH: 14:5 (35,7%). Trojky: 1 (Kött). Fauly: 9

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: V prvním utkání jsme dokázali držet krok se silným soupeřem do poločasu. Poté se začala projevovat výšková převaha soupeře, který nás přeskákal jak v obranném, tak bohužel i v útočném doskoku. Soupeři jsme dovolili pohodlně skórovat z druhých, ale i třetích šancí právě po útočných doskocích. Je potřeba se znovu zaměřit na doskakování. A to nejen podkošových hráčů, ale i hráčů z perimetru.

NH Ostrava – TOROLA Basket Team Příbor 45:44 (4:13, 15:8, 6:16, 20:7)

Body: Vít Gabzdyl 10 (TH: 2/2), Jan Bordovský 7, Vojtěch Pustějovský 6, Jakub Kött 5, Ondřej Skupeň 5 (4/1), Filip Wavra 4 (2/2), David Domitra 3 (3/1), Michal Grozman a David Straka 2. TH: 11:6 (56,6%). Trojky: 2 (Bordovský, Kött). Fauly: 11.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Promíchání sestavou mělo za následek to, že první dvě čtvrtiny nebyly tak jako v prvním utkání vyrovnané, ale výsledkově rozdílné. Zatímco my jsme měli navrch v úvodních osmi minutách zápasu, soupeř zase ve druhém dějství. Nicméně poločasový výsledek byl opět hodně vyrovnaný. A protože jsme dokázali v další liché čtvrtině svůj náskok opět navýšit, bylo v závěrečných osmi minutách na soupeři, aby dotahoval. To se mu až do páté minuty nedařilo. Naši úspěšnou trojkou jsme si stále drželi devíti bodový náskok. Agresivní obrana soupeře po celém hřišti nám však v závěru zápasu moc nechutnala. Pramenily z ní naše ztráty, po kterých soupeř nekompromisně trestal. Osm sekund před koncem tak ostravští hráči otočili zápas ve svůj prospěch o jediný bod. Na to jsme už nedokázali odpovědět. Takové těsné porážky vždy mrzí, ale je potřeba je se ctí, sportovně přijmout.

To se i stalo, nebýt tady jednoho velkého ALE. Chybou stolku a rozhodčích, kteří mají zápis během utkání kontrolovat, byly v průběhu zápasu soupeři chybně připočteny dva body. V kategorii U13 mě opravdu nenapadlo kontrolovat zkontrolovaný zápis předtím, než ho rozhodčí uzavřou svým podpisem. Chybami se člověk učí. Výhru soupeři přejeme, i když si ji nezasloužil.

Vyjádření trenéra Roberta Bukovjana po dodání videozáznamu z utkání: Dovolte mi ještě jednou (a naposledy) se vrátit k utkání OP minižáků U13 mezi týmy BK NH Ostrava a TOROLA Basket Team Příbor. Jde konkrétně o zápas, který skončil těsnou výhrou domácích o jediný bod 45:44. Hodnocení a svůj komentář k zápasu jsem předal lidem, kteří mají v kompetenci je zveřejnit na klubových webových stránkách ještě předtím, než si se mnou kdokoliv a jakýmkoliv způsobem situaci s děsně napsaným zápisem o utkání vysvětloval a vyříkával. Své hodnocení a komentář jsem psal mimo jiné právě na základě vyhodnocení tohoto zápisu. Platí totiž jedno pravidlo a to říká, že co je v zápise, to platí a pokud se něco má opravovat, tak vždy tabule. Neznám trenéra, který by se neohradil a neozval, pokud by mu byl po utkání předán takový „materiál“. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale já si opravdu nemůžu pamatovat, zda ten či onen hráč dal AND1 či střílel dva trestné hody. A argumenty typu „… vždyť tento hráč v životě dvě šestky po sobě nedal…“, nemůžu respektovat. Vycházím z materiálu, který mi byl předán domácím zapisovatelem Metelkou. No a jen pro dokreslení celé věci, časoměřič se jmenoval Dušín, i když zápis i časomíru obsluhoval jeden člověk. Ano, přesně takovou srandu si ze zápasu dělají pomocní rozhodčí v hale Tatran. Pokud jsem já napsal, že si soupeř výhru nezasloužil, bylo to myšleno tak, že si ji nezasloužil sportovně, protože v daném utkání byl pouze šťastnějším týmem, nikoli lepším týmem. Tohle mimo jiné uznal i trenér domácího družstva. S odstupem času mi byl předán videozáznam, ze kterého vyplývá, že domácím připsány body nebyly, i když chaos a rozdíl mezi tím co se dělo na hřišti a co naskakovalo na tabuli je jasný a zřejmý i z dodaného videozáznamu. O tom, že ve skutečnosti body zaznamenávali jiní hráči, než jsou uvedeni v zápisu, se snad už ani bavit nebudu. To už bych chtěl asi mnoho. Nicméně musím poděkovat, za poskytnuté video, protože ve mně, v hráčích a v našich fanoušcích už tak může zůstat pouze pocit hořkosti z porážky a ne z ukradené výhry.