Holice ani Pardubice v Příboře neuspěly

O víkendu zavítala v rámci basketbalové extraligy U15 do Příboru východočeská družstva BVK Holice a BK Pardubice, obě vedená zkušenými trenéry, kteří vychovali řadu reprezentantů a extraligových hráčů. V sobotu 16. února vedl tým Holice Pavel Welsch, otec Jiřího Welsche, v neděli přijel s týmem Pardubic Jan Procházka.

BK Příbor – BVK Holice 67:65 (21:21, 22:13, 13:15, 11:16)

Body: A. Ivánek 20 (3 trojky), Dostál 16, Smažák 10, Havel 5 (1 trojka), Machala 5, Kubečka 5 (1 trojka), Bentkowski 2, Marek Slovák 2, Hanzlík 2, Michal Slovák, Maléř a Michna 0. Trojky: 5. TH: 11/8 (73%). Fauly: 21. Užitečnost: Ivánek 19, Dostál 12, Smažák 9.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Sobotní utkání se od počátku hrálo ve svižném rytmu. Hosté byli na podobné „fyzické“ úrovni jako náš tým. Žádné družstvo si nedokázala udělat větší náskok v první čtvrtině, proto skončila úvodní část smírně 21:21. Ve druhé části jsme přece jen zlepšili obranu a vytvořili jsme si poločasový náskok devíti bodů.

Ve druhém poločase hosté snižovali náš náskok postupně a trpělivě, až se dostali v 5. minutě poslední části do vedení o 2 body. Naštěstí jsme jejich nápor odrazili, Erik Havel dal 20 vteřin před koncem rozdílový koš po nájezdu a po našem obranném zisku a oddechovém čase hostů jsme již výsledek v dramatické koncovce ubránili. Dobrý výkon celého týmu, střelecky tým táhli Adam s Davidem, důležité body a doskočené míče přidal Pavel Smažák.

BK Příbor – BK Pardubice 77:59 (19:14, 20:17, 17:12, 21:16)

Body: Dostál 30, A. Ivánek 15 (1 trojka),  Havel 13 (1 trojka), Smažák 6, Kubečka 4, Marek Slovák 2, Michal Slovák 2, Hanzlík 2, Maléř 2, Michna 1, Machala a Bentkowski 0. Trojky: 2. TH: 20/11 (55%). Fauly: 24.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Náš nedělní soupeř schytal v sobotu debakl v Ostravě a ani utkání na příborské palubovce nezačal příliš dobře a v 6. minutě svítil na tabuli stav 13:1 pro nás. Po prostřídání naší základní pětky soupeř snížil do přestávky na rozdíl pěti bodů.

I druhá část se nesla ve stejném duchu jako první. Úvod patřil nám, závěr soupeřům. Ve druhém poločase velké množství minut dostalo všech dvanáct hráči, hráli jsme ve velké rotaci a rozdíl ve skóre se mírně navyšoval, až se zastavil na 18 bodech. Předvedli jsme týmový výkon na velmi slušné úrovni, bohužel jsme si i tentokrát neodpustili okénka v obraně a chyby na rozehrávce.

Po konci první poloviny extraligy, kdy nám chybí dohrát utkání s Libercem, držíme aktuálně 8. místo a stále máme naději na postup na mistrovství České republiky. Odvetná utkání zahájíme v prvním březnovém víkendu v Praze na palubovkách USK a Sokola Pražského.