Kluci U13 dvakrát porazili ostravskou Novou huť

V předehrávce 2. kola Oblastního přeboru hostili kluci věkové kategorie do 13 let tým BK NH Ostrava.

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH Ostrava 48:37 (15:2, 13:12, 11:11, 9:12)

Body: Vít Gabzdyl 10 (TH: 4/2), V. Pustějovský 10, Domitra 8 (1/0), Bordovský 7, Kött 6, Kuliha 3 (1/1), Vil. Gabzdyl 2 a Straka 2. TH: 6:3 (50%). Trojky: 1 (Jan Bordovský). Fauly: 11.

TOROLA Basket Team Příbor – BK NH Ostrava 48:28 (17:10, 11:4, 12:12, 8:2)

Body: V. Pustějovský 9 (TH: 2/2), Vít Gabzdyl 8, Kött 8, Bordovský 7, Domitra 6, Frydrych 2, Grozman 2, Kuliha 2, Skupeň 2 a Straka 2. TH: 2/2 (100%). Trojky: 2 (Bordovský 1, Pustějovský 1). Fauly: 4.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: To, že tým z Ostravy přijede do Příbora k utkáním Oblastního přeboru bez klíčových hráčů, jsem věděl již několik dní dopředu. Vyhlásil jsem proto útok na dvě povinná vítězství. To první se zrodilo hned v úvodní čtvrtině utkání. Bohužel jen v ní. Nechápu, proč nedovedeme předvést podobný výkon a výsledek i v ostatních čtvrtinách.

Ve druhém zápase byl už výsledkový rozdíl ve třech hracích obdobích, pouze ve třetí čtvrtině jsme opět uhráli pouze remízu. Zajímavostí zápasů byly shodné poločasové výsledky a taky minimum faulů a tím pádem i trestných hodů na obou stranách.