Kluci zahájili extraligu výhrou nad USK Praha

Na úvod extraligové nadstavby se basketbalisté U15 postavili na domácí palubovce haly Masarykova gymnázia dvěma pražským protivníkům. A nevedli si vůbec špatně. V úvodním kole přehráli v sobotu 5. ledna nebezpečný USK Praha, ve druhém o den později statečně vzdorovali loňském mistrovi republiky Sokolu Pražskému.

BK Příbor – USK Praha 64:50 (11:17, 21:10, 1:11, 13:12)

Body: Dostál 25, Adam Ivánek 9 (2x trojky), Machala 8 (2 trojky), Smažák 6, Havel 5, Michna 4, Viktor Ivánek 3 (1 trojka), Marek Slovák a Michal Slovák 2, Hanzlík, Kubečka a Maléř 0. Trojky: 5. TH: 21/11 (52%). Fauly: 18. Užitečnost: Dostál 15, A. Ivánek 7, Machala a Smažák 4.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: První utkání extraligy jsme začali bojácně a první koš ze hry jsme dali až v 7. minutě za stavu 2:9. Tím kluci ztratili ostych a začali snižovat náskok soupeře a v 6. minutě druhé části jsme se dostali poprvé do vedení 24:23.

Po poločasovém vedení 32:27 jsme rozhodující krok k vítězství učinili ve třetí části, kterou jsme vyhráli 19:11. Třináctibodový náskok jsme v posledním dějství navýšili na konečných 14 bodů rozdílu. Dobrý výkon celého týmu zejména v obraně, střelecky tým táhl opět David Dostál, který ovládl prostor pod oběma koši.

BK Příbor – Sokol Pražský 57:67 (15:18, 11:14, 15:18, 16:17)

Body: Havel 12 (4 trojky), Machala 12 (2 trojky), Dostál 11, Adam Ivánek 5 (1 trojka), Kubečka a Smažák 4, Viktor Ivánek 3 (1 trojka), Michna, Marek Slovák a Michal Slovák 2, Hanzlík a Maléř 0. Trojky: 8. TH: 6/5 (83%). Fauly: 16. Užitečnost: Havel 12, Machala 11, Dostál 6.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli nás čekal loňský mistr České republiky a aktuální lídr extraligy Sokol Pražský. V utkání nám vyšla první polovina úvodní čtvrtiny (11:5), naopak ve druhé části tohoto období kraloval soupeř (4:13). Ve druhé i třetí části utkání jsme s favoritem drželi krok a nenechali jsme si ho výrazně výsledkově odskočit – po třech částech stav 41:50.

V poslední části jsme se dostali opět do hry dvěma úspěšnými trojkovými pokusy v 6. minutě, které přinesly snížení na rozdíl šesti bodů. Závěr si ale zkušený soupeř, skvěle dirigovaný Ondrou Hauzerem, pohlídal a nepřipustil překvapení. Opět jsme zahráli velmi dobře, škoda jen mnoha našich školáckých chyb a ztrát. Nejlepší výkon podali Milan Machala a Erik Havel.

V dalším kole žákovské extraligy U15 hostíme za 14 dní v sobotu 19. ledna od 17 hodin tým Nymburka a v neděli v 11 hodin Liberec.