Po demolici Kroměříže přišlo drama s Prostějovem

Proti soupeřům ze střední Moravy se o víkendu v Žákovské lize postavili doma příborští basketbalisté U14. Slavii Kroměříž vysoko porazili, s favorizovaným Prostějovem e rvali až do prodloužení, které lépe zvládli hosté.

TOROLA Basket Team Příbor – TJ Slavia Kroměříž 89:47 (31:12, 30:6, 11:11, 17:18)

Body: V. Pustějovský 27, Hanzlík 18 (TH: 1/0), Kubečka 14, Vít Gabzdyl 12 (4/2), Domitra 8 (6/2), Bordovský 5, Kött 4, Grozman 1 (2/1). TH: 13:5 (38,5%). Trojky: 4 (Kubečka 2, Bordovský a Pustějovský 1). Fauly: 8.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Vyšel nám vstup do zápasu. Ve druhé čtvrtině jsem očekával, že se dostaneme do problémů, protože jsme na hřišti měli pouze hráče ročníku 2006. Byl jsem mile překvapený, protože herně, výkonově a výsledkově dopadl tento úsek hry lépe než ten první. Na polštáři 44 bodů se nám docela dobře leželo a bylo to bohužel znát na hřišti. Už jsme nepředváděli takové nasazení z prvního poločasu, což mě docela zamrzelo. Utkání jsme dohrávali v poklidu s poměrně velkou rotací hráčů. Víme, že soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, ale na to se historie neptá. Kolikrát my jsme v sezóně nebyli kompletní? Prostě výhra po vynikajícím výkonu z prvního poločasu je tady a my si ji ceníme.

TOROLA Basket Team Příbor – BCM Orli Prostějov 80:82 (13:16, 14:24, 24:14, 20:17, 9:11)

Body: Hanzlík 29 (TH: 1/0), V. Pustějovský 20 (5/3), Kubečka 13 (2/1), Domitra 8 (4/2), Bordovský, Vít Gabzdyl (2/0), Grozman, Kuliha a Straka 2 (2/0). TH: 16:6 (37,5%). Trojky: 4 (Kubečka 2, Hanzlík a Pustějovský 1). Fauly: 14.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Oproti sobotnímu soupeři přijel ten nedělní v nejsilnější sestavě. Očekával jsem obrovskou smršť, už jen proto, že v sobotu prohrál Prostějov na palubovce ostravských hadů o jeden bod a motivační řeč trenéra hostů v šatně před zápasem se nedala přeslechnout.

Do utkání jsme šli už s uzdraveným kapitánem přečkali první desetiminutovku (-3), ale i tak jsme šli do šaten v poločase s mankem 13 bodů, když jsme ve druhé čtvrtině hořeli především v obraně.

Hosté jako by se náskokem nechali uspokojit. Výsledek třetího hracího období byl bodově naprosto stejný jako ve čtvrtině druhé, jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme dali o 10 bodů více my. Poprvé jsme šli do vedení ve druhé minutě poslední čtvrtiny řádné hrací doby. Pak se vedení přelévalo ze strany na stranu až do trháku soupeře, který tři minuty před koncem vedl rozdílem 9 bodů.

Poslední tři minuty však patřily pouze našim střelcům. Díky zlepšené obraně se nám podařilo srovnat skóre a šlo se do prodloužení. V něm jsme až do poslední minuty tahali za delší konec. Bohužel, naše ztráty z poslední minuty dovolily soupeři srovnat a jít i do vedení o dva body. Poslední možnost na zakončení byla na naší straně. Toho jsme nedokázali využít, proto Prostějov odjížděl z Příbora s dvoubodovým vítězstvím z prodloužení.

Výsledek mě strašně moc mrzí. Přes veškeré chyby, které jsme všichni v zápase udělali, musím klukům poděkovat za nasazení, bojovnost a někdy i odvahu. Zápasem žila celá lavička i tribuna, za což chci všem poděkovat. Ani nevím, kdy jsme naposledy hráli prodloužení, a i přes porážku je to obrovská zkušenost, která doufám kluky posune o kus dál. Věřím, že příště budeme tím šťastnějším týmem my.