Příborští basketbalisté míří na evropské turnaje

Sharing is caring!

Osm příborských hráčů zasáhne zásluhou svých dovedností o nadcházejícím víkendu do utkání Evropské mládežnické basketbalové ligy (EYBL).

Čtveřice David Dostál, Erik Havel, Milan Machala a Marek Slovák odjedou ve čtvrtek 24. ledna společně s týmem Snakes Ostrava do litevkého Vilniusu na druhý turnaj EYBL U15 Divize I. „Tým spojený z hráčů Ostravy a Příbora je po prvním turnaji v Rize prozatím na 7. příčce tabulky divize I,“ uvedl trenér Miroslav Slovák, jenž je zároveň trenérem společného výběru. „Na turnaji se utkáme mimo jiné s týmem CSKA Moskva či reprezentací Ukrajiny,“ doplnil Miroslav Slovák.

Další tři hráči ročníku narození 2005 – Štěpán Maléř, Vojtěch Kubečka a Jan Hanzlík – zamíří ve stejném termínu také do Pobaltí, konkrétně do litevského města Plunge, kde s týmem Snakes Ostrava absolvují druhý turnaj EYBL U14. „Tento tým je po úvodním turnaji na 11. místě tabulky,“ řekl trenér Slovák.

Lukáš Michna odjede s družstvem NH Ostrava na druhý turnaj EYBL U14 centrální divize do italského Rimini. Na prvním turnaji této divize ostravský tým nenašel přemožitele a sahá po postupu do play-off.

http://www.eybl.lv/new/home.php

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *