Příborští kluci mají jistotu postupu na mistrovství ČR

Sharing is caring!

Velmi složitě skládal trenér Miroslav Slovák tým chlapců U15 pro extraligové utkání proti Sršňům z Písku i v menším měřítku i proti pražským Tygrům.

Štěpán Maléř, Honza Hanzlík, Vojta Kubečka, Pavel Smažák a Pavel Bentkowski odcestovali o víkendu 30.-31. března společně s družstvem Snakes Ostrava k třetímu turnaji EYBL U14 do Rigy, Lukáš Michna odjel pro změnu na finálový turnaj EYBL U14 centrální divize hájit barvy NH Ostrava. Už od úterý 26. března byl s reprezentací České republiky U15 na turnaji v Moskvě David Dostál.

BK Příbor – Sokol Písek Sršni 62:79 (17:26, 13:23, 22:18, 10:12)

Body: Havel 22 (3 trojky), Dostál 21, Marek Slovák 8, Adam Ivánek 8, Viktor Ivánek 3, Dombek, Linart, V. Pustějovský a Michal Slovák 0. Trojky: 4. TH: 31/14 (45%). Fauly: 19.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: K sobotnímu utkání extraligy U15, do kterého jsme nastupovali bez šesti kluků ročníku narození 2005 a bez Milana Machaly, který si přivodil v pátek na krajském finále basketbalu 9. tříd otřes mozku, byl poprvé nominován a odbyl si i zápasovou premiéru v soutěži U15 starší minižák Vojta Pustějovský. Druhým minižákem v sestavě byl Viktor Ivánek. Po třech měsících si atmosféru utkání připomenul i s koleny laborující Ondra Linart a pomoci nám přijel z Frýdku-Místku Kuba Dombek.

V takto okleštěné sestavě jsme letos ještě nehráli. Už v první části si hosté vybudovali desetibodový náskok, který v podstatě udržovali celé utkání. Všichni kluci se snažili, ale na lepší výsledek než prohru o 17 bodů to nebylo. I tak si myslím, že jsme podali vcelku dobrý výkon.

BK Příbor – BŠ Tygři Praha 57:88 (13:26, 14:26, 20:20, 10:16)

Body: Dostál 17, Havel 13 (2 trojky), Marek Slovák 10, Maléř 9 (1 trojka), Smažák 4, Kubečka 3 , Michal Slovák 2, Bentkowski a Hanzlík 0. Trojky: 3. TH: 22/13 (59%). Fauly: 20.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: K na středu 3. dubna přeloženému utkání jsme do Prahy odjeli už sice s hráči ročníku 2005, ale zase bez Adama Ivánka a Lukáše Michny, kteří onemocněli. V zápise hosté Tygři Praha nás od začátku zatlačili presinkem a než jsme se stačili vzpamatovat a rozkoukat po čtyřhodinové cestě auty po dálnici D1, vedli 10:2.

I v dalším průběhu utkání měli soupeři navrch a my jsme nekladli žádný velký odpor. Znaky naší hry: pomalost, naivita, rozpačitost, děravá obrana (za poločas jsme dostali 52 bodů), špatná střelba a neochota se „porvat“ se soupeřem na doskoku. Soupeř po zásluze vyhrál a vrátil nám i s úroky porážku z první poloviny soutěže.

Už před dohrávkou v Praze bylo vzhledem k ostatním výsledkům jasné, že jsme z osmé příčky extraligy postoupili na Mistrovství ČR. Teď nám zbývá odehrát dvě poslední utkání v Pardubicích a Holicích a začít se připravovat na první vrchol sezóny. Turnaj, z něhož vzejde nový mistr České republiky se bude hrát od 1. do 4. května na palubovce vítěze extraligy, což bude Sokol Pražský nebo Tygři Brno.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *